Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Muğla il kongresi 23 Eylül'de

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 08.08.2023 - CHP Muğla'da olağan kongre 23 Eylül'de. Kimler aday, son durum ne? Kulisler... Hepsi haberde.

Muğla'da CHP ilçe kongreleri tamamlandı. CHP Muğla 38. olağan il kongresinin de 23 Eylül 2023 günü yapılacağı açıklandı. Kongre Menteşe'de Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde saat 13:00'de başlayacak. Önceki il başkanının son seçimlerde milletvekili aday adayı olması üzerine bu göreve atanan Hüseyin Erol CHP Muğla il başkanlığı için aday olduğunu resmen açıkladı.

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol adaylık tanıtım toplantısı, Eylül 2023

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol adaylık tanıtım toplantısı, Eylül 2023

Katılanlar, katılmayanlar

Hüseyin Erol adaylık duyurusu için CHP Muğla İl Merkesi binası önünde bir tanıtım toplantısı düzenledi. CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici toplantıya katılırken CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun ve CHP Muğla Milletvekili Gizem Sayar Özcan toplantıya katılmadı.

Hüseyin Erol'un adaylık tanıtım toplantısına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras katıldı. Diğer CHP'li ilçe belediye başkanlarından Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar toplantıya katılmadı.

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol adaylık tanıtım toplantısı, Eylül 2023 2

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol adaylık tanıtım toplantısı, Eylül 2023

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol yaptığı konuşmada şunları söyledi;

"Siz değerli yol arkadaşlarımla, partimizi önce yerel seçimlerde Muğla'da, sonra güzel ülkemizde iktidara taşımak için, gücünü partililerinden alan bir kardeşiniz olarak il başkanlığına adayım. Cumhuriyet Halk Partisi, birleştirici gücüyle, güvenin, barışın, halkın partisi olmaya devam edecek. Hep birlikte aydınlık yarınlar için, Atatürk'ün izinde mücadeleye devam edeceğiz."

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Yaşadığımız siyasi komplolar, devletin imkanları kullanılarak yürütülen seçim kampanyaları, havuz medyasının iftiraları ile mücadele ettiğimiz seçim süreci hak, hukuk, adalet arayışımızın haklılığını bir kez daha göstermiştir. İşte tam bu noktada iki gün sonra 9 Eylül 2023 Tarihinde 100. yaşını kutlayacağımız Cumhuriyet Halk Partisinin varlığına duyulan ihtiyaç bir kez daha ortaya çıkmıştır. Özgürlüklerin barışın ve demokrasinin kenti Muğla, Türkiye'ye örnek olmaya devam edecek Cumhuriyet Halk Partisi birleştirici gücüyle güvenin, barışın ve halkın partisi olmaya devam edecek. Büyük Atatürk'ün izinde mücadeleye devam edeceğiz."

Başka aday var mı?

Hüseyin Erol CHP Muğla İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. Ancak şu ana kadar çıkıp da, "Ben CHP Muğla İl Başkanlığına adayım" diye resmen açıklama yapan başka bir isim olmadı. Kulislerde Zekican Balcı, Yamaç Kaya, Dr. Kerim Cangır, CHP Bodrum eski ilçe başkanı Halil Karahan, Bekir Perçin, Rukiye Uslu isimleri dolaşıyor. Ancak bu isimlerin hiç birisinden şu ana kadar resmi bir açıklama gelmedi.

CHP Muğla İl Yönetim Kurulu Ağustos 2023

CHP Muğla İl Yönetim Kurulu Ağustos 2023

2023 seçimleri Muğla sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Cumhurbaskanligi-Secim-Sonuclari-Mugla.html

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Milletvekili-Secim-Sonuclari-Mugla.html

Muğla Aile Hekimleri
TAGS

CHP Muğla il kongresi

CHP Muğla il kongresi 2023

Muğla politika haberleri