Muğla siyaset haberleri
HABER

Başar Bıyıklı adaylığını açıkladı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 17.08.2023 - Başar Bıyıklı adaylığını açıkladı / Başar Bıyıklı announced his candidacy

CHP Bodrum İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, CHP Bodrum olağan ilçe kongresinde aday olduğunu resmen açıkladı. Bıyıklı'nın tanıtım toplantısında neler yaşandı? Hiç bir yerde olmayan detaylar haberde...

CHP Bodrum ilçe kongresi davetiye

CHP Bodrum İlçe kongresi davetiyesi

CHP kurultay sürecinde başlayan ilçe kongrelerinde Muğla'da Bodrum İlçe Kongresi de 20 Ağustos 2023 Pazar günü B.B. Herodot Kültür Merkezi'nde yapılacak. Saat 11:00'de başlayacak CHP Bodrum İlçe kongresi için başkanlığa ve yönetime şu ana kadar 2 isim adaylığını resmen açıkladı. Daha önce 2 kez aday olan Tuna Işın'ın ardından mevcut CHP Bodrum İlçe Başkanı Başar Bıyıklı da adaylığını resmen açıkladı.

Başar Bıyıklı, 2007 yılında CHP'ye üye oldu. 2015 yılında CHP Bodrum ilçe yönetim kuruluna yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Son milletvekili seçimlerinde milletvekili aday adayı olan bu nedenle de görevinden istifa eden eski CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın yerine 25 Ocak 2023 tarihinde CHP Bodrum ilçe yönetim kurulu üyeleri arasında yapılan oylamayla ilçe başkanı olarak seçildi.

Başar Bıyıklı, Tuna Işın, 48 Haber Ajansı

Başar Bıyıklı, Tuna Işın, arşiv - 48 Haber Ajansı

Diğer aday Tuna Işın da geldi

CHP Bodrum Çarşı ilçe binası önünde düzenlenen adaylık duyurusu ve basın toplantısına diğer ilçe başkanı adayı Tuna Işın, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Bodrum Belediye Başkan yardımcısı İbrahim Akbaş, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu ile partililer, delegeler, mahalle temsilcilerinden bazıları, Bodrum ilçe kadın kolları mahalle temsilcilerinden bazıları katıldı. CHP Bodrum ilçe başkanı ve ilçe başkan adayı Başar Bıyıklı rakibi Tuna Işın'ın yanına giderek katılımı için teşekkür etti. Tuna Işın'ın 11 Ağustos 2023 tarihinde aynı yerde gerçekleştirilen adaylık açıklamasına da Başar Bıykılı katılmış ve Bıyıklı kürsüye gelerek rakbi Tuna Işın'ın elini havaya kaldırmıştı.

Mevcut yönetimden bazı isimler aday listede yok

Sözlerinin başında 17 Ağustos 1999 depreminin 24’üncü yıldönümü olduğunu hatırlatan Bıyıklı, depremde yaşamını yitirenlerandı. Bodrum ilçe yönetim kurulu aday listesinde mevcut yönetim kurulunun yanı sıra yeni isimlerin de eklendiğini belirten Bıyıklı CHP Bodrum İlçe yönetimine aday olarak listesine aldığı isimleri sahneye davet ederek tanıttı. Bu arada mevcut CHP Bodrum ilçe yönetim kurulundan bazı isimlerin belediye meclis üyeliğine aday olacakları bu nedenle yeni listede yer almadıkları, bazı isimleri de Bıyıklı'nın yeni listeye koymadığı öğrenildi.

2007 yılında üye olduğu CHP’de, 2015 yılından bu yana CHP Bodrum ilçe yönetim kurulunda görev aldığını anımsatan Bıyıklı, “Bu süreçte yenilenerek, birleşe birleşe inandığımız ilkeler için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi. Bıyıklı, sözlerine şöyle devam etti;

Başar Bıyıklı adaylığını açıkladı 3

Başar Bıyıklı adaylığını açıkladı - 48 Haber Ajansı

Bıyıklı'nın konuşması

Yaklaşık 200 yıllık soy ağacının Bodrum Girelbelen köyüne dayalı bir ailenin 2 çocuğundan biri olarak 1984 yılında Bodrum’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi tamamlayarak, faaliyetine halen devam eden akaryakıt istasyonunu kurarak, iş yaşantısına başlarken, bir yandan da üniversite eğitimime devam ederek kamu yönetimi ve turizm bölümlerini bitirdim. Savunduğum değerler ve ilkeler uğuruna ve Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümek için 2007 yılında partimin Bodrum örgütlerine katılarak toplamda 3 dönem yönetim kurulu üyeliği ve ilçe sekreterliği görevini yürüterek, aktif şekilde partime ve Bodrum’a hizmet ettim. Son dönemde de, milletvekilliği aday adaylığı başvurusu nedeniyle Halil Karahan’ın istifası sonrasında yönetim kurulu üyelerimizin oy birliği ile CHP Bodrum İlçe Başkanlığı görevini 25 Ocak 2023 tarihinden bu yana sürdürüyorum. 7 aylık bir süreçte iki genel seçimi örgütümüzle birlikte çalışarak, Bodrum’dan 32 yıl sonra bir milletvekilinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bizlerin sesi olabilmesi için çok çaba sarf ettik.

'Tecrübeli ve konulara hakimim..'

Önümüzde en yakın süreçte ilçe örgütümüzün yeni yönetiminin belirlenmesi. Bu süreç hem Bodrum için hem de bizler için çok önem taşıyor. Zira artık gençleştirilmiş bir yönetim ile yönetimsel değişim sürecini başlatabiliriz. 2015 yılında bu yana yönetim kurulu üyeliği ve sekreterlik yaptım. Buradan yola çıkarsanız yerel ve genel seçimlerde aktif çalışma imkânım oldu. Oldukça deneyim kazandım. Kazandığım bu deneyimlerde bazı noktalarda eksikler ve uygulama yönünde değişimin yapılması gerektiğini de gördüm. Parti içerisinde aldığım sorumluklar ve yaptığım çalışmalar ile bu 7 aylık süreçte bir büyük afet, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin içerisinde bulunduğu 2 büyük seçim yönettim. Aktif siyasetin içerisinde olmayan, Bodrum dinamiklerine hâkim olmayan birinin yapabileceği türden yönetim organizasyonları değildi bu işler.

Başar Bıyıklı adaylığını açıkladı 4

Başar Bıyıklı adaylığını açıkladı - 48 Haber Ajansı

'Savunduğumuz değişim; her aşamada ön seçimdir'

Bu süreçte ilk düzeltmemiz gereken konu aynı ideolojiden, aynı ilkelerden bir araya gelmiş delegesinden yönetimine, hepimizin Cumhuriyet Halk Partisi için yüreklerimizi koyduğumuz gibi, emeklerimizi de bir araya getirerek, oldukça kritik olacak bir yerel seçim sürecinde yara almadan, hedefe ulaşarak, partimizi ve ideolojilerimizi korumamız gerekiyor. Bunun için atılacak olan en büyük adım, bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak. Parti içerisinde kişilere göre siyaset yapmak değil, ilkeler için mücadele edip, temelde dağınıklığı ortadan kaldırmak için, değişimin mutlaka olması gerektiği sadece kişilerle değil yöntemsel olması gerektiğine inanıyorum. Yöntemsel değişiklik nasıl olur! Gerçek anlamda demokrasinin var olabilmesi için her kurulun, belediye başkanlıklarının ön seçimle sandıklarda belirlenmesi gerekir. Bizim savunduğumuz ve olması gerektiğine inandığımız değişim bu olmalı. Bu değişim bugün Bodrum’da olursa, Bodrum’dan ülke geneline yayılan bir dalga yaratmamız da işten değil.

'Kendi listemi kendim oluşturdum...'

Yönetime geldiğim 25 Ocak tarihinden bugüne kadar, mevcut yönetim kurulu ile çalıştım. Önümüzdeki seçimlerde kendi yönetim kurulumu oluşturup, Bodrum’a, partimize hizmet edebileceğim bir ilçe başkanı olmak için seçimlere aday oldum. Değişimin kişilerle değil, uygulamalarla olması gerektiğine inanan bir ekip ile. Örneğin dönem sınırı olmalı. Mesela ben 2 dönem veya 3 dönem ilçe başkanlığı görevini yürütüp belirlenen süreç sonunda artık aday olmamalıyım. Bu da alttan gelen yeni neslin önünün açılmasına, genç zihinlerin, hayata farklı bakan gençlerin önünün açılmasına neden olacak.

'Yöntemsel olarak değişim şart...'

Bir diğer konu da merkeziyetçi yönetimin son bulması gerekiyor. Herkes adaletli bir şekilde sandıktan çıkacak sonuçla yönetimlere gelmeli. Yoksa geçtiğimiz seçimlerde de yaşanan sorunlar tekrar tekrar yaşanacak ve bu da partinin geleceğini tehlikeye sokacaktır. Bu nedenle de yöntemsel olarak değişim şart olduğunu savunuyoruz. Siyasetteki yöntemsel değişim, sadece mevcut sorunların çözümünü kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda toplumsal güveni artırarak daha sürdürülebilir sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, siyasi liderlerin sadece isim değiştirmek yerine daha demokratik, katılımcı ve etik bir yönetim anlayışını benimsemesi, gerçek anlamda pozitif bir değişimin temelini oluşturacağına yürekte inanıyorum.”

Başar Bıyıklı adaylığını açıkladı 1

Başar Bıyıklı adaylığını açıkladı

2023 seçimleri Muğla sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Cumhurbaskanligi-Secim-Sonuclari-Mugla.html

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Milletvekili-Secim-Sonuclari-Mugla.html

Muğla Aile Hekimleri
TAGS

CHP Bodrum

CHP Bodrum İlçe Başkan adayı Başar Bıyıklı

Muğla politika haberleri