Muğla siyaset haberleri
HABER

AK Parti Muğla'da yeni yönetim açıklandı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 13.08.2023 - Milletvekili seçimleri nedeniyle değişen AK Parti Muğla İl teşkilatında yeni il yönetimi AK Parti Teşkilat Başkanlığı'nca onaylandı. Yeni yönetim sıralı listesi ve tüm detaylar haberde...

28. Dönem Milletvekili seçimleri nedeniyle boşalan AK Parti Muğla İl Başkanlığı'na avukat Gültekin Akça vekaleten atanmıştı. Partide çeşitli görevler üstlenen ve daha önce de il başkanlığı görevinde bulunan Akça, Cumhurbaşkanı seçimleri sonrası AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla AK Parti Muğla İl Başkanı olarak asaleten atandı.

AK Parti Muğla'da yeni yönetim açıklandı

AK Parti Muğla'da yeni yönetim açıklandı, arşiv - 48 Haber Ajansı

Atama sonrası AK Parti Muğla il yönetimini yeniden şekillendiren İl Başkanı Gültekin Akça'nın yeni yönetimi AK Parti teşkilat başkanlığınca 9 Ağustos 2023 tarihinde resmen onaylandı. Onayın ardından resmiyet kazanan AK Parti Muğla yeni il yönetim kurulunu AK Parti Muğla İl Başkanı avukat Gültekin Akça duyurdu.

Duyuru şöyle;

"Önceki dönem İl Başkanımız Muğla Milletvekilimiz Sayın Kadem Mete’nin seçim öncesi milletvekilliği adaylığı için istifasından sonra Genel Merkezimiz tarafından seçim döneminde vekâleten İl Başkanlığı görevi verilmişti. Seçim sonrası ise Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in tensipleri ile AK Parti Muğla İl Başkanı olarak atanmıştım. Atama kararından sonra yeni yönetim kurulumuzu oluşturduk. Dün itibari ile yeni yönetim kurulumuz teşkilat başkanlığımızca onaylanmıştır. Bu süreçte destek ve katkı sunan Muğla milletvekillerimiz Sayın Kadem Mete ve Sayın Yakup Otgöz’e İl Koordinatörlerimiz Sayın Nurcan Dalbudak ve Sayın Salih Çetinkaya’ya, Bölge koordinatörümüz Manisa Milletvekilimiz Sayın Murat Baybatur’a ve Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e teşekkür ediyorum. Önceki dönem görev yapmış yönetim kurulu üyelerimize emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Yeni görev alan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Av. Gültekin AKÇA AK Parti Muğla İl Başkanı"

AK Parti Muğla'da yeni yönetim açıklandı 2

AK Parti Muğla'da yeni yönetim açıklandı, arşiv - 48 Haber Ajansı

AK Parti Muğla İl Yönetim Kurulu

AK Parti 11 Ağustos 2023 tarihinde resmen açıklanan Muğla İl Yönetim Kurulu Üyeleri (Ad sırasına göre)

Gültekin Akça (İl Başkanı)

Ali Mete Karagöz
Barış Eğilmez
Bora Çulhaoğlu
Cihan Alkan
Dilek Yanık
Emine Seher Girgin
Ethem Yiğit
Eylem Tan
Fahri Acar
Fatih Öztarakçı
Ferudun Katar
Gülay Koşar
Hacı Gülçek
Hamza Akercan
H.Fevzi İlhan
H.Gökhun Çilingir
Hüsrev San
İlker Coşkun
İsa Gün
Kerim İnan
Kağan Akkaya
Levent Akyer
Makbule Çiftçi Sidan
Muammer Kaya
Mustafa Algan
Mustafa Çelebi
Mustafa Sarıyar
Mutlu Kaplan
Muzaffer Aravı
Nuray Bozyer
Onur Turgut
Osman Pala
Özkan Sarıyel
Ö.Özben Dural
Ramazan Hilmi Özçakır
Sadettin Hergün
Seyitnur Gün
Şafak Uysal
Şenol Aldağ
Şenol Demirtaş
Tamer Topal
Tuncay Baydur
Tuğçe Kandemir
Uğur Vural
Ummuhan Toksöz
Ümmügülsüm Kurt
Yusuf Bozkurt
Ziya Ercan
Ziya Terzioğlu

AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan - 2023 - 48 Habewr Ajansı

Gültekin Akça kimdir?

31.01.1971 ’de Fethiye’de doğdu. İlk okulu Karacaören köyünde, orta öğretim ve liseye İmam Hatip’te devam etti. Eğitimine Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesin'den 1994 yılında mezun olan Akça, 1996 yılında Muğla’da serbest avukat olarak mesleğe başladı. 2001 Yılında AK Parti kurucu yönetim kurulu üyeliği ve İl Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2007-2011 yılları arasında AK Parti Muğla İl Başkanlığı görevini yürüten Akça, il disiplin kurulu başkanlığı yanı sıra, 2014 yerel seçimlerinde Menteşe meclis üyesi ve büyükşehir meclis üyesi seçildi. 2018 yılına kadar grup başkan vekilliği görevini sürdüren Akça, 24 haziran seçimlerinde AK Parti Milletvekilliği aday adayı oldu. Gültekin Akça, AK Parti Muğla Menteşe Belediye Başkan Adayı oldu. Akça evli ve bir çocuk babasıdır (Ağustos 2023).

AK Parti Muğla'da yeni yönetim açıklandı, arşiv - 48 Haber Ajansı

AK Parti Muğla'da yeni yönetim açıklandı, arşiv - 48 Haber Ajansı (Görsel: AK Parti Muğla Facebook)

2023 seçimleri Muğla sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Cumhurbaskanligi-Secim-Sonuclari-Mugla.html

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Milletvekili-Secim-Sonuclari-Mugla.html

Muğla Aile Hekimleri
TAGS

AK Parti Muğla

Ak Parti Muğla İl Yönetimi

Muğla politika haberleri