Muğla siyaset haberleri
HABER

Tuna Işın resmen aday

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 11.08.2023 - CHP kurultay öncesi ilçe ve il kongre süreci başladı. Bodrum'da ilk isim adaylığını resmen açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay öncsi delege seçimleriyle başlayan süreçte hızla ilçe kongrelerine gidiliyor. Bodrum'da 20 Ağustos 2023 Pazar günü saat 11:00'de Heredot Kültür Merkezi'nde başlayacak CHP Bodrum ilçe kongresi öncesinde, Tuna Işın ve yönetim kurulu listesi resmi adaylık açıklamasını yaptılar. Daha önce 2 kez Bodrum İlçe Başkanlığına aday olan Tuna Işın ve yönetim kurulu üye adayları CHP Bodrum Çarşı merkez ilçe merkezi binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Toplantıya CHP Bodrum İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, CHP Bodrum ilçe yönetim kurulu üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Akbaş, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

Başar Bıyıklı, Tuna Işın, 48 Haber Ajansı

Başar Bıyıklı, Tuna Işın, arşiv - 48 Haber Ajansı

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını aynı zamanda ilçe başkanlığına aday olan (resmen açıklamadı) CHP Bodrum İlçe Başkanı Başar Bıyıklı yaptı. Bıyıklı, parti içi demokrasi açısından yarışın çok önemli olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi;

"5 binden fazla üyemizin oy kullanmasıyla mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz delege seçimlerini, Bodrum örgütüne yakışır şekilde, demokrasi içerisinde tamamlamış bulunmaktayız. 20 Ağustos günü gerçekleştireceğimiz ilçe kongresinde aday adaylığını açıklayacan Tuna Işın kardeşime çıktığı bu onurlu yolda başarılar diliyorum. Hep birlikte, omuz omuza mücadele ederek başaracağız. "Bir arada bulunduğumuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok. Buna yürekten inanın."

Tuna Işın'dan "değişim" çağrısı

Daha önce 2 kez CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'na aday olan Tuna Işın, "Halkımızı ve üyelerimizi dinleyerek, anlamaya çalışarak, onlara inanarak; çoğala çoğala bugünlere geldik" dedi. Işın konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak şunları söyledi;

"Cumhuriyet Halk Partisi, devrimci gelenekleri olan; değerler ve ilkeler partisidir. Ve partimizde, değişim kaçınılmazdır elbet. Ancak karşı olduğumuz görüşlerin esiri olmadan, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, ilkelerimizin ışığında; demokratik, eşit ve adil bir anlayışla; Cumhuriyet Halk Partisi, mutlaka bu süreçten güçlenerek çıkacak ve kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyetine ve halkına, umut olmaya devam edecektir. Partimizin demokrasi kültürüne güveniyoruz. Yurtsever, aydın, sağduyulu üyelerimiz, bu sürecin en büyük teminatıdır."

2023 seçimleri Muğla sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Cumhurbaskanligi-Secim-Sonuclari-Mugla.html

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Milletvekili-Secim-Sonuclari-Mugla.html

Muğla Aile Hekimleri
TAGS

CHP Bodrum İlçe Başkan adayı Tuna Işın

CHP Bodrum

Muğla politika haberleri