Muğla siyaset haberleri
HABER

Kılıçdaroğlu Akbelen'de

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 28.08.2023 - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı CHP'li milletvekilleri Akbelen'de genişletilen ve ağaç kesimi süren ormana geldi. Kılıçdaroğlu kesim alanına girdi ardından müdahale geldi.

VİDEOLAR HABERİN SONUNDA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de 2

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de - 48 Haber Ajansı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı CHP'li milletvekilleri
ağaçları kestirmemek ve maden sahasının genişlemesini engellemek için eylem yapan köylüler ve dışardan gelen çevrecilere destek vermek için Akbelen'e geldi.

Milas, İkizköy Mahallesi’nde yer alan Akbelen Ormanı'nda maden sahasını genişletmek amacıyla 4 gündür süren ağaç kesim alanına bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li vekiller Özgür Özel, Ali Mahir Başarır, Semra Dinçer, Suat Özçağdaş, Ali Gökçek, Gökan Zeybek, Mahmut Tanal, Mustafa Sarıgül, Gizem Özcan, Utku Çakırözer, Mehmet Tahtasız, Barış Karadeniz, Sibel Suiçmez, Elvan Işıkgezmiş, Hüseyin Yıldız, Aşkın Genç, Süreyya Öneş Derici, Cumhur Uzun, Orhan Sarıbal, Namık Tan geldi. Kılıçdaroğlu'na bazı parti yöneticileri de eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de 3

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de - 48 Haber Ajansı

Kılıçdaroğlu köylüler ve köylülere destek için gelenlele basın emsuplarına hitabne bir konuşma yaptı. Konuşma özetle şöyle;

"Sizin verdiğiniz mücadeleyi yakından takip ediyorum. Buraya geliş nedenim davayı yeni öğrenmem değil, sizin bizzat mikrofonu alarak derdinizi anlatmanıza imkan sağlamak içindir. Benim Ankara’da konuşmamın önemi yok, sizin konuşmanız önemli. Mağdur olan, haksızlığa uğrayan sizsiniz. Ama bu çam, bu ağaç sadece sizin ağacınız değildir, 85 milyonun ağacıdır. Burayı sizler kadar iyi biliyorum dersem doğru söylemem. Ama ormanı bilen birisiyim. O orman sadece ağaç değil. O ormanda kuşlar var, kaplumbağalar var, binlerce canlı var. Her birinin hakkını hukukunu korumazsam görevimi yapmamış olurum. Ağacı kestiğinizde suyu kesmiş olursunuz. Ağacı kestiğinizde habitatı öldürmüş olursunuz. Ağacı kestiğinizde oksijeni bitirmiş olursunuz."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de 4

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de - 48 Haber Ajansı

Müdahale ters tepti

Kılıçdaroğlu ve bazı vekiller açıklamaların ardından kesim yapılan alana ilerledi. Kolluk geçleri Kılıdaroğlu ve beraberindeki heyetin kesim alanına girmesine engel olmadı. Ancak Kılıçdaroğlu'nun ardından alana girmek isteyenlere izin verilmedi. Kalabalığın ilerlemekte ısrar etmesi üzerine müdahale geldi. Rüzgarın ters yönde esmesi üzerine gaz ve TOMA'lardan sıkılan su kolluk güçlerinin üstüne gidince müdahaleye ara verildi. Müdahalede 3 kişi gözaltına alındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de 5

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de - 48 Haber Ajansı

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

VİDEOLAR

VİDEO 1

VİDEO 2

VIDEO 3

VIDEO 4

2023 seçimleri Muğla sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Cumhurbaskanligi-Secim-Sonuclari-Mugla.html

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Milletvekili-Secim-Sonuclari-Mugla.html

Muğla Aile Hekimleri
TAGS

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akbelen'de

Milas İkizköy, Akbelen Ormanları

Muğla politika haberleri