Muğla siyaset haberleri
HABER

TBMM'de 28'inci dönem yasama faaliyeti başladı - VİDEOLU HABER

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 02.06.2023 - TBMM'de yeni dönem başladı. Erdoğan TBMM'ye geldi. Milletvekilleri yemin ediyor. Oturumu Bahçeli yönetiyor. Tüm detaylar haberimizde - CANLI

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), 28'inci dönem yasama faaliyeti, bugün gerçekleştirilen milletvekili yemin töreniyle başladı. TBMM'de 28'inci dönemin başlaması nedeniyle, saat 12.30'da Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 23'inci dönemin ilk gününde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye görevini devretti. Ardından TBMM Genel Kurulu, saat 14.00'te en yaşlı üye sıfatı ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başkanlığında toplandı.

TBMM Genel Kurulu'nda ilk olarak Geçici Meclis Başkanı Devlet Bahçeli yemin etti. Bahçeli'nin ardından illerin alfabetik sıralamasına göre milletvekilleri tek tek kürsüye gelip Anayasa'da yer alan metni okuyarak yemin etmeye başladı. Yemin töreninin yaklaşık 12 saat sürmesi bekleniyor.

TBMM'de 28'inci dönem yasama faaliyeti başladı

TBMM'de 28'inci dönem yasama faaliyeti başladı - 48 Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM'de

28. Dönem Milletvekili yemin törenini izlemek üzere TBMM’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Geçici TBMM Başkanı Devlet Bahçeli ve Meclis Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, resmî törenle karşıladı.

Şeref Holü'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı; eski Meclis Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin ve Muhammet Emin Akbaşoğlu ile milletvekilleri karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra yemin törenini izlemek üzere Genel Kurul’da kendisi için ayrılan Devlet Erkanı Locası'na geçti. Erdoğan, 3 Haziran 2023 Cumartesi günü TBMM'de yemin edecek. Erdoğan'ın kabinesini açıklamasının ardından bir gün sonra yeni bakanlar Genel Kurul'a giderek yemin edecek.

TBMM'de 28'inci dönem yasama faaliyeti başladı 2

TBMM'de 28'inci dönem yasama faaliyeti başladı - 48 Haber Ajansı

Ayağa kalkmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Genel Kurul'a girişi sırasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ayağa kalkmadığı görüldü. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise Erdoğan'ı ayakta karşıladı. Eski Meclis Başkanları Mehmet Ali Şahin, Bülent Arınç ve Hikmet Çetin de töreni kendilerine ayrılan locadan takip etti. Eski TBMM Başkanları Mustafa Şentop ve en yaşlı Geçici Meclis Başkanvekili sıfatıyla Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, Devlet Erkanı Locası’nda yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yan yana oturdu.

TBMM'de 28'inci dönem yasama faaliyeti başladı 4

TBMM'de 28'inci dönem yasama faaliyeti başladı - 48 Haber Ajansı

Milletvekili yemini tam metni

"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet'e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

Muğla milletvekilleri yemin

2023 seçimleri Muğla sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Cumhurbaskanligi-Secim-Sonuclari-Mugla.html

https://www.48haber.com.tr/TR/2023-Milletvekili-Secim-Sonuclari-Mugla.html

Muğla Aile Hekimleri
TAGS

2023 seçimleri sonuçları

TBMM 28. Dönem

Muğla politika haberleri