Muğla siyaset haberleri
HABER

AK Parti milletvekilleri mazbata aldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

28. dönem milletvekili seçimi, Muğla

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 20.05.2023 - 28. Dönem milletvekili seçimlerinde Muğla'dan seçilen AK Parti'li Kadem Mete ve Yakup Otgöz mazbatalarını aldı.

14 Mayıs günü ögerçekleşen 28. dönem milletvekili seçimlerinde AK Parti listelerinden seçilerek TBMM'ye gitmeye hak kazanan Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Muğla Barosu toplantı salonunda düzenlenen törenle mazbatalarını Muğla İl Seçim Kurulu Başkanı Ercan Arslan'dan aldı.

Mazbata törenine AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça'nın yanı sıra il ve ilçe yöneticileri de katıldı. Kadem Mete mazbata töreninde şunları söyledi;

Kadem Mete

AK Parti Muğla milletvekili Kadem Mete

"Kıymetli dostlar; Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisimiz’de Muğlamızı temsil etmek için mazbatamızı aldık. Demokrasi şöleni içerisinde geçirdiğimiz, Cumhuriyetimizin adeta demokrasi düğünü olan 2023 seçimlerini güven ve huzur içerisinde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyim. Gencinden yaşlısına tarihimizin en yüksek katılımlı seçiminde sandığa giderek bu ortak değere sahip çıkan herkese şükranlarımı sunuyorum. Şimdi sizlerin oyları ile seçilmenin verdiği onur ve temsil ettiğimiz değerleri gazi Meclisimize taşımanın sorumluluğu ve bilinciyle Muğla’mıza, ülkemize hizmet etme şerefine nail olmak için önümüzdeki beş yılı en iyi şekilde değerlendirme vakti. Demokrasiye her zaman inanan Cumhur İttifakı olarak milletimizin Cumhurbaşkanlığı seçiminde deneyimlemek istediği ikinci tur tecrübesi için 28 Mayıs çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettiğimizi belirtmek isterim. Sizleri 28 Mayıs’ta daha güçlü Türkiye Yüzyılı için sandıklara davet ediyoruz. Bize güvenerek davasında yer veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhur İttifakının çok kıymetli liderlerine, yönetimlerine, AK Parti teşkilatlarımız başta olmak üzere, İl Başkanımız ve tüm kademelerde görev alan yol arkadaşlarıma ve Muğlalı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Daha büyük zaferlere ulaşacağımızın inancıyla Rabbim ’den aziz milletimize muvaffakiyetler niyaz ediyorum."

28 Dönem AK Parti Milletvekili Yakup Otgöz de törende şunları söyledi;

Yakup Otgöz

AK Parti milletvekili Yakup Otgöz

"Bugün mazbatamızı aldık ama bunun yükü çok ağır, bunun bilincindeyiz. Allah’ın izniyle Muğla’yı Kadem vekilimle birlikte omuzlayacağız. Bundan şüpheniz olmasın. Biz sahada gördüğümüz için 3 milletvekilini çok bekliyorduk ama olmadı. Sandığa vatandaş giriyor, yapacak bir şey yok. İnşallah Cumhurbaşkanımızın bir 5 yıl daha önünü açacağız."

AK Parti Muğla Milletekilleri mazbata töreni, Mayıs 2023

AK Parti Muğla Milletekilleri mazbata töreni, Mayıs 2023

Muğla Aile Hekimleri

TAGS

28. Dönem Milletvekili Seçimi

AK Parti milletvekilleri mazbata

Muğla politika haberleri