Muğla siyaset haberleri
HABER

Onursal Adıgüzel partideki görevinden ayrıldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 15.05.2023 / Onursal Adıgüzel görevden ayrıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel partideki görevinden ayrıldı.

Seçim gecesi CHP seçim sonuç sisteminde veri akışında sorun yaşandığı iddiasıyla CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel görevini bıraktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Parti meclisi (PM) üyesi Onursal Adıgüzel partide sürdürdüğü görevinden ayrıldığını açıkladı. Onursal Adıgüzel'in açıklaması şöyle;

"Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum."

İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel

Adıgüzel'in paylaşımı;

Onursal Adıgüzel kimdir?

İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel 2

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel (Solda ayakta)

Onursal Adıgüzel, 1985 yılında Malatya'da doğdu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi ve yönetici olarak görev yaptı. Eylül 2010 ile Ocak 2011 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları MYK üyesi olarak görev yapan Adıgüzel, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 34. Olağan Kurultay'da, 18. Olağanüstü Kurultay'da ve 36. Olağan Kurultay'da Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

25, 26 ve 27. Dönemde İstanbul milletvekili seçilen Adıgüzel, Şubat 2018'den bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 26. yasama döneminde TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, Çevre Komisyonu ve CHP Kadın Çocuk Hak ve İhlalleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeliği yapan Adıgüzel, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Adıgüzel, Sosyolog Elif Duygu Adıgüzel ile evli, bir çocuk babasıdır.

Muğla Aile Hekimleri

TAGS;

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel

CHP

Muğla politika haberleri