Muğla siyaset haberleri
HABER

Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

İlk tepkiler haberde

Muğla belediye haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 11.05.2023 / Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanıa daylığından çekildiğini açıkladı. Haberimiz yayına hazırlanırken YSK'ya henüz resmi çekilme başvurusu yapılmamıştı.

14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum" dedi. Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin partisinden 11 kurmayıyla yaptığı toplantı sonrası, parti genel merkezi önünde kamuoyu açıklaması yaptı. İnce, hakkındaki iddialarla ilgili olarak devletin kendisine sahip çıkmadığını iddia ederek, "45 gündür itibar suikastı yapılıyor, saldırılıyor" dedi.

Muharrem İnce 2

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce

İlk açıklamalar, ilk tepkiler

Cumhurbaşkanı, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne oldu da çekildi bilemiyorum. Üzüldüm..." dedi. CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyayl medya hesabından paylaşımda bulunarak, "Benim çağrım hala geçerli. Eski kırgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakalım artık. Sayın İnce’yi Türkiye’nin sofrasına bekliyoruz. Buyursun lütfen gelsin…" dedi.

VİDEO

İncenin açıklamaları şöyle;

– Rahatsızlığım nedeniyle iyi dileklerini ileten yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siyasi yolculuğuma 15 yaşında başladım. 79 ara seçimlerinde, zifti eriterek, duvarlara “Karaoğlan Ecevit” yazdım. O günden bu yana afiş astım. 40 yılın üzerindedir siyasette mücadele ediyorum.

– Son 45 günde gördüklerimi son 45 senede görmedim. Sahte dekontlar, sahte cipler, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler. İsrailli bir porno sitesinden görüntüyü kesiyor. Benim kafayı kesiyor, oraya koyuyorlar. Böyle bir iftirayı cumhuriyet tarihi boyunca değinmedi. Bir tanesi çıkıp bu emniyet nerede. 45 gündür itibar suikastı yapılıyor, saldırılıyor.

– Benim böyle bir görüntüm yok ki. Benim böyle bir ses kaydım yok. Bu özel hayat değil, bu iftira. Gazetecinin birisi “Gerçek ya da montaj yazıyor fark etmez” diyor.

– Türkiye Cumhuriyet Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bu ülkenin savcısı, bu ülkenin medyası, bu ülkenin emniyeti benim itibarımı koruyamamıştır. Bu itibar suikastı yapılırken bu ülkenin savcılarının ortaya çıkmamasını anlamış değilim.

Muharrem İnce 3

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce

– Kamyoncu Şerif’in oğlu, fizik öğretmeni Muharrem İnce’yim. Benden başka mal varlığını açıklayan yok. Ne kadar kaçak FETÖ’cü varsa yurt dışından saldırıyor. Döne döne vuruştum bunlarla.

– Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi Türkiye’nin geleceği için önemlidir, Meclis’te olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki 77 Saadetli, Gelecekli, DEVA’lı var. AKP var. Atatürkçüler azınlıkta olacak Meclis’te.

– Türkiye’nin sigortası Memleket Partisidir. Mutlaka o Meclis’te olmalıdır. Kim saldırırsa saldırsın, istedikleri kadar montaj kaset, montaj dekont yapsınlar, Memleket’e her evden bir oy istiyorum.

– Bu atılan iftiralara “Saray’dan para aldı, çekilemez” diyenlere. Bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan korktuğum yok. Adaylıktan çekiliyorum.

– Bunu memleketim için yapıyorum. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Bahaneleri kalmasın. Yoksa seçim sabahı bütün suçu bize atacaklar. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum.

Muğla Aile Hekimleri

TAGS;

Cumhurbaşkanı seçimi

28. dönem milletvekili seçimleri

Muğla politika haberleri