Muğla siyaset haberleri
HABER

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Muğla buluşması

Muğla belediye haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 05.05.2023 / Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da düzenlenen mitinge katıldı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sandığa günler kala yurt genelindeki gezileri kapsamında Muğla'da da seçmenlerle buluştu. Menteşe Atatürk Bulvarı'nda düzenlenen mitinge Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra mevcut CHP milletvekilleri, 28. DÖnem milletvekili seçimi CHP Muğla adayları, CHP Muğla il ve ilçe yöneticileri, kadın kolları temsilcileri de kürsüye davet edildi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da 5

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da, MBB Başkanı Dr. Osman Gürün.
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

Mitingin açılış konuşmasını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yaptı. Daha sonra kürsüye Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı bileşenlerinden Ahmet Davutoğlu çıktı. "Cumhurbaşkanı Yardımcısı" diye anons edilen Davutoğlu'nun ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye geldi. Mitinge katılımdan memnun olduğu belli olan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi;

"5'li çete. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını burnunuzdan fitil fitil getireceğim. İkincisi ise uyuşturucu baronları. 400 bin dolar verince Türk vatandaşı oluyor. Sonra milyon milyon dolar kazanıyorlar. Bu çetelerin nereden geldiklerini polisimiz çok iyi biliyor ama siyasi mücadele onların elini kolunu bağladığı için bir şey yapamıyorlar. Bizim dönemimizde polisimizden bunların kökünü kazımasını isteyeceğiz. Siyasi engel olan var derlerse bu kim olursa olsun barınamayacak. Bu yüzden o çeteler beni istemezle."

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da 2

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

"22 yılda 418 milyar dolar dışarıya götürdüler. O paraları getirip bu millete vereceğim. Amerika'da 35 katlı göktelen yapmışlar. Londra'da villaları var. Attığınız her adımı biliyorum. O binalar da bizim ülkemizin olacak. Kul hakkı yemem, kul hakkı yedirmem. Benim siyasette kalıcı olmak gibi bir düşüncem yok. Bu ülkeye kardeşlik, barış, huzur gelecek. Ben gideceğim. Ailemle huzurlu bir yaşam süreceğim."

"Eğer bir değişim istiyorsak sandığa gideceğiz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülke inşa etmek istiyoruz. Biz aile destekleri sigortasını getireceğiz. Kadınlarımıza desteğe yönelik büyük projelerimiz olacak. Bütün köy okullarını açacağız. 100 bin öğretmen ataması yapacağız. Kırsaldaki çocuk kente gelmek zorunda kalmayacak. Beslenme çantası derdi olmayacak. 5 milyon 300 bin genç ilk kez oy kullanacak. O gençler bu iktidarı değiştirecek. Millet ittifakına vereceğiniz oyun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Size güveniyorum. İktidarımızda hiçbir üreticiyi toprağa küstürmeyeceğiz. Buğday, et, canlı hayvan, arpa, mısır dışarıdan geliyor. Türkiye cennet gibi bir ülke. Herşeyimiz var. Ama çiftçiyi toprağa küstürdüler. Çiftçimiz asla ve asla zarar etmeyecek."

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da 3

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

"100 bin öğretmen ataması yapacağız. Köylerce sadece öğretmen, imam olmayacak.  Aynı zamanda tarım yapılıyorsa ziraat mühendisi, ziraat teknisyeni olacak. Eğer hayvancılık yapılıyorsa veteriner hekim olacak. Gençler sizlere de sözüm var. 5 milyon 300 bin genç ilk kez oy kullanacak. Demokrasiyi bu ülkeye gençler getirecek. Milli Kurtuluş Savaşı sonrası verdiğimiz mücadeleyi siz gençler pekiştireceksiniz."

"Hiçbir uluslararası mahkeme bir devletin soyulmasına göz yummaz. Amerika'da 35 katlı göktelen yapmışlar. Londra'da villaları var. Attığınız her adımı biliyorum. O binalar da bizim ülkemizin olacak. Kul hakkı yemem, kul hakkı yedirmem. Benim sarayda oturma gibi bir niyetim yok. Bizim mutlu bir evimiz var. Millet açlıktan kıvrılırken sarayda oturulmaz. Siz nasıl yaşıyorsanız ben de öyle yaşayacağım. Cumhurbaşkanı seçildiğimde Çankaya'ya gideceğim."

"Terör nedeniyle bizi suçluyorlar. Yahu arkadaş, terör örgütünün saldırdığı kişi benim. Benim yanımda hiçbiri milliyetçilik yapamaz. Kuzey Irak'ta askerimizin kafasına çuval geçirilirken neden sesiniz çıkmadı. Milliyetçi olan kendi ülkesi için çalışır. Bizim iki kırmızı çizgimiz var. Vatanımız ve bayrağımız. 5 yıl içinde Akdeniz Havzasının en güçlü ülkesi olacağız. İstanbul'un nüfusu azalacak. 5 yıl içinde fabrikalarımız artacak. İnsanlarımız üretecek. Herkesin düşüncesine saygı duyacağız. Benim siyasette kalıcı olmak gibi bir düşüncem yok. Bu ülkeye kardeşlik, barış, huzur gelecek. Ben gideceğim. Ailemle huzurlu bir yaşam süreceğim."

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da 6

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

VİDEO

Muğla Aile Hekimleri

TAGS;

Cumhurbaşkanı seçimi

28. dönem milletvekili seçimleri

Muğla politika haberleri