Muğla siyaset haberleri
HABER

DSP, Erdoğan'ı destekleme kararı aldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Ecevitlerin kurduğu Demokratik Sol Parti

Muğla belediye haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 07.04.2023 / DSP, Erdoğan'ı destekleme kararı aldı

Merhum Bülent ve Rahşan Ecevit'in kurucusu oldukları Demokratik Sol Parti (DSP), seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldı.

AK Parti yöneticileri Binali Yıldırım ve Ömer Çelik'in DSP Genel merkezine gerçekleştirdikleri ziyaret sonrası toplanan DSP Başkanlık Kurulu'ndan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı çıktı. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal karar sonrası AK Parti'ye iadei ziyarete gitti.

Aksakal, toplantı sonrası yaptığı açıklamada 14 Mayıs seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini ve seçime AK Parti listelerinden gireceklerini söyledi.

Neler oldu?

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, bugün sabah saatlerinde Demokratik Sol Parti'yi (DSP) ziyaret etti. AK Parti heyetinin ziyaretinin ardından Başkanlık Kurulu'nu toplayan ve buradan çıkan karara ilişkin açıklama yapan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı aldıklarını duyurdu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'te sosyal medya hesabından açıklamal yaptı. Açıklama şöyle;

"DSP Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal’a ve değerli parti yöneticilerine Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a desteklerini açıkladıkları için teşekkür ederiz. Yüce Meclis’te demokratik sol siyasetin, Türkiye’nin ve KKTC’nin hak ve menfaatlerini savunan sesi duyulacak."

DSP, Erdoğan'ı destekleme kararı aldı, AK Parti genel merkezi - 48 Haber Ajansı

DSP, Erdoğan'ı destekleme kararı aldı, AK Parti genel merkezi - 48 Haber Ajansı

 

Muğla Aile Hekimleri

TAGS;

DSP'den AK Partiye destek kararı

DSP

Muğla politika haberleri