Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Muğla milletvekili adayları tanıtıldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Adaylardan biri toplantıya katılmadı

Muğla belediye haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 16.04.2023 / 28. Dönem milletvekili seçimlerinde CHP'den Muğla'da aday gösterilen 7 adaydan 6'sı örgütle tanıştırıldı. Adaylardan birisi toplantıya katılmadı.

CHP Muğla milletvekili adayları bugün Menteşe, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısıyla örgütle ve medyayla tanıştı. CHP Muğla il örgütünün YSK'nın aday listelerini açıklamasının ardından gerçekleştiridği toplantıya CHP Muğla il ve ilçe örgütleri, parti yöneticileri, CHP'li belediye başkanları, Millet İttifakı paydaşları, kadın ve gençlik örgütleri temsilcileriyle partililer katıldı.

CHP Muğla milletvekili adayları tanıtıldı 2

CHP Muğla milletvekili adayları tanıtıldı

1 aday toplantıya katılmadı

Toplantıya CHP listelerinden aday gösterilen 7 isimden 6'sı katıldı. Cumhur Uzun, Gizem Özcan, Süreyya Öneş Derici, Mehmet Demir, Fatma Gebeş Çimen ve Salih Büyükdöverlioğlu tanıtım toplantısında yer alırken Millet İttifakı kontenjanından 4. sıradan aday gösterilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ (eski AK Parti genel başkan yardımcısı) toplantının çağrı afişlerinde adı ve görseli yer aldığı halde tanıtım toplantısına katılmadı. Özdağ'ın Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile başka bir programda olduğu için CHP Muğla il örgütünün milletvekili adayları tanıtım toplantısına katılamadığı belirtildi.

CHP Muğla milletvekili adayları tanıtıldı 3

CHP Muğla milletvekili adayları tanıtıldı

CHP Muğla milletvekili adayları tanıtım toplantısının açılış konuşmasını CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol yaptı. Erol, "Demokrasi için, haksızlığa uğramış her yurttaşımız için başaracağız. Çocuklarımız, Cumhuriyetin 100'üncü yılında gerçek bir demokrasi ile taçlanmış tam bağımsız bir ülkede yaşayacak" dedi. Erol konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bugün Kuvayı Milliye ruhuyla zulmün karşısında mücadele ediyoruz. Halkımızı hak ettiği yarınlara kavuşturacağız. Zafer bizim olacak, hepimizin olacak. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde, ülkemizde hak ve hukuku yeniden inşa etmek için hep beraber iktidara yürüyoruz. Muğlamızı Ankara'da temsil edecek adaylarımıza başarılar diliyorum. Yolları açık olsun."

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol'un ardından CHP Muğla milletvekili adaylarından 6'sı tek tek kürsüye gelerek kendilerini tanıtıp görüşlerini açıkladı.

CHP Muğla milletvekili adayları tanıtıldı 4

CHP Muğla milletvekili adayları tanıtıldı
Muğla Aile Hekimleri

TAGS;

CHP Muğla milletvekili adayları

28. dönem milletvekili seçimleri

Muğla politika haberleri