Muğla siyaset haberleri
HABER

Mandalinci; "Gümbür, gümbür geldik..."

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

SEÇİM 2024 - SONUÇLAR İÇİN GÖRSELLERE TIKLAYIN

48 Haber Ajansı (GHA) - 01.04.2024 - Mandalinci; "Gümbür, gümbür geldik..." - VİDEOLU HABER

Resmi olmayan sonuçlara göre Bodrum Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Tamer Mandalinci teşekkür kutlaması yaptı.

31 Mart Mahalli İdaeler Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre 62 bin 346 oy alan ve yüzde 57.11 oy oranıyla çıkan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci Bodrum Belediye Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu.

25 yaşında CHP'den Bodrum Belediye Meclis üyesi seçilen başkan yardımcılığı, divan üyeliği gibi pek çok görevler üstlenen ve resmi olmayan sonuçlara göre 30 yaşında Bodrum Belediye Başkanı olarak seçilen Mandalinci vatandaşlara, partililere ailesine teşekkür etti.

Tamer Mandalinci teşekkür kutlaması, 1 Nisan 2024 - 48 Haber Ajansı

Tamer Mandalinci teşekkür kutlaması, 1 Nisan 2024 - 48 Haber Ajansı

Bodrum Belediye Maydanı'nda meşaleler eşliğinde karşılanan Tamer Mandalinci, seçim kampanyaarında kendisini hiç yalnız bırakmayan ve destek olan eşi Sezil Mandalinci ile sahneye çıktı. Mandalinci’ye, CHP Bodrum ilçe Başkanı Tuna Işın ve CHP Bodrum ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Tamer Mandalinci, konuşmasına, "Hissettiğim mutluluğu ve sizlere beş yıl boyunca hizmetkar olmak için yaşadığım heyecanı kelimelerle tarif edemiyorum. Gümbür gümbür geldik" diyerek başladı. Seçim kampanyası boyunca kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, küskünleri barıştırarak, gönüllere dokunarak çalıştıklarını ifade eden Mandalinci, bunun karşılığında Bodrum halkının yüzde 58 gibi bir oy oranıyla kendilerini göreve getirdiğini söyledi.

Tamer Mandalinci konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Halkımız, ‘bizim sorunlarımızı sen çözeceksin’ dedi. ‘Başkaları gibi ötekileştirmeyecek, başkaları gibi kavga etmeyecek, sımsıkıya, umutla, mutlulukla, memleketimin kuzeyinden güneyine doğusundan batısını sen bağlayacaksın, o köprüyü sen kuracaksın’ dedi. Sizin vermiş olduğunuz bu emanet benim başımın tacıdır. Layığıyla bu emanete sahip çıkmak için sizlere hizmet etmek için var gücümle çalışacağım. Güveninizi boşa çıkarmayacak ve beş yıl boyunca hem Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak hem de Bodrum Belediyesi olarak hizmet edeceğiz."

30 yaşında olması nedeniyle rakipleri tarafından kendisinin çoğu kez eleştirildiğini söyleyen Mandalinci "Aslına bakarsanız bizleri kendileri gibi sandılar. Ama biz kimseyi ötekileştirmemeyi biat edindik kendimize. Kimseyi ayırmayacağız dedik. Bugün görüyorum ki iyilik kötülüğü yenmiş, aydınlık karanlığı boğmuş, memleketime bahar gelmiş, bahar. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

VİDEO

Sonuçların Bodrum'a, Muğla'ya, Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulunan Tamer Mandalinci, geçmişini inkar edenlerden olmadıklarını, geçmişin verdiği değerlerle gurur duyarak, bütünleşerek bu günlere geldiklerini belirten Mandalinci yarınlara da mutlulukla yürüdüklerini söyledi.

Türkiye genelinde seçilen belediye başkanlarının çıtayı daha yukarı koyacaklarını kaydeden Mandalinci, "Bizden sonra gelenler de bizlerin açmış olduğu yolda yürüyüp laik Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılacaktır. Yarından itibaren beş yıllık harika bir hizmet dönemi olacak. Geleneklerimizi, kültürümüzü yaşatıp, sahip çıkıp, daha ileri taşıyacağız" ifadesini kullandı.

Tamer Mandalinci teşekkür kutlaması, 1 Nisan 2024 - 48 Haber Ajansı 3

Tamer Mandalinci teşekkür kutlaması, 1 Nisan 2024 - 48 Haber Ajansı

"Öyle güzel bütünleşeceğiz ki insan odaklı hizmeti o kadar güzel yapacağız ki bir daha bizim aramıza hiç kimse giremeyecek" sözleriyle konuşmasını tamamlayan Tamer Mandalinci eşine, ailesine, parti örgütüne ve Bodrumlulara bir kez daha teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri