Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP lideri Özgür Özel Muğla'da

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

SEÇİM 2024 - DETAYLAR İÇİN GÖRSELLERE TIKLAYIN

48 Haber Ajansı (GHA) - 28.03.2024 - CHP lideri Özgür Özel Muğla'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisince Muğla Marmaris’te düzenlenen mitinge katıldı.

Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda CHP Muğla il örgütü tarafından miting düzenlendi. Mitinge CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Muğla Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ahmet Aras, CHP Marmaris Belediye başkan adayı Acar Ünlü, CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, CHP Muğla milletvekili Cumhur Uzun, CHP Muğla milletvekili Gizem Özcan, CHP Muğla milletvekili Süreyya Öneş, CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı ile CHP'li belediye başkan adayları katıldı.

CHP lideri Özgür Özel Muğla'da 2

CHP lideri Özgür Özel Muğla'da

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Marmaris Belediye başkan adayı Serkan Yazıcı’nın seçim kampanyalarında parti logosu kullanmadığını belirterek şunları söyledi;

"Bu önümüzdeki Pazar seçimde kiminle yarışıyoruz diye yolda bakıyorum. AK Parti’nin adayını bir türlü bulamadım. Sonra da dedim ki AK Parti'li aday kim? İsmini söylediler baktım muhtar adayı zannettim. Neden? Çünkü muhtarın partisi, parti logosu, genel başkanı olmaz. Ama bir siyasi partinin adayıysan partinin logosundan, genel başkanının resminden, partinin isinden utanmayacaksın. Eğer utanacak bir şey varsa bu yola çıkmayacaksın, o göreve talip olmayacaksın. Neden utanıyorlar biliyor musunuz? Onun gizlediği ampulün ağaçlara mal olan acil kamulaştırmaları yapan parti olduğunu unutun istiyorlar. 13 gün boyunca ormanlar yanarken tarım bakanı 'uçağa lüzum yok' dediğinde, ormanlarımız, içimiz cayır cayır yanarken o basiretsizliği yapan AK Parti’nin logosundan utanıyorlar. Bunu unutturmaya çalışıyorlar. Marmaris vatanına, milletine, atasına bağlıdır. AK Parti’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Atatürk’e İnönü’ye iki ayyaş dediğini unutturmak istiyor. O yüzden resmini asmıyor."

Marmaris’i Ak Parti’nin kazanması durumunda Marmaris’in talan edileceğini öne süren Özel, "Eğer Marmaris’i AK Parti alırsa, bugüne kadar gözümüz gibi sakındığımız ne varsa tamamı AK Part’nin kontrolüne geçecek. Bu belediyeyi belediye başkanı şeklen yönetecek fiiline başkaları yönetecek. Zaten, 'ben siyasetçi değilim' diyor ya asıl tehlike orada. Onu bir reklam, kukla, maket gibi karşımıza koyacaklar. Marmaris’i gelip talan edecekler, kundaklayacaklar, yanan yerleri imara açacaklar, Marmaris’in canını okuyacaklar" dedi.

CHP lideri Özgür Özel Muğla'da 3

CHP lideri Özgür Özel Muğla'da

Aras kürsüde

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras da yaptığı konuşmada, altyapı sorunlarını hızlıca çözeceğini, Liman A.Ş’yi kuracağını, turizmi destekleyeceğini ve sosyal politikalara ağırlık vereceğini söyledi. Aras konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bir ilçe belediye başkanlığından gelmenin getirdiği tecrübeyle, Acar Başkan'la burada güçlerimizi birleştireceğiz. İmkanlarımızı birleştireceğiz. Ayrı yok, gayrı yok. Bütün yetkilerimi kendisiyle paylaşacağım. Huzurunuzda söz veriyorum. Öncelikle şu liman meselesini bir ortadan kaldıralım. Limanı ayırıyoruz arkadaşlar. Limana ayrı bir AŞ bir iştirak kuracak ve limanın yönetimini denizcilere bırakacağım. Ve Marmaris Belediyesi'ne bırakacağım. Ayrıca esnafımız en büyük geliri son dönemde cruises gemilerinden alıyor. Ama görüyorum ki Marmaris'e cruises gelmiyor. Bir sıkıntı var. Marmaris'e seçimden hemen sonra gemileri getiriyorum."

Acar Ünlü kürsüde

Marmarislilerin sandığa giderken iktidarın Marmaris’te yaptıklarını düşünmesi gerektiğini söyleyen CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Acar Ünlü, "Kararımızı sandıkta vereceğiz. Marmaris'te yeni bir dönem başlatacağız. Ama sandığa giderken bazı şeyleri düşünmemiz lazım. Mesela sandığa giderken yangınlarda zamanında uçak getiremeyenleri, helikopter getiremeyenleri düşünmemiz lazım. Fakir halkın elinden, Söğüt halkının elinden, arazileri alınıp, otluk koyunda saray yapanları düşünmemiz lazım. Köylüye kümes yaptırmayıp, kendi eski milletvekillerine 49 yıllık araziler verip de nasıl otel, nasıl marina yaptırmak istediklerini düşünmemiz lazım. 22 yıldır Turizm Bakanlığını kendileri yönetmiyormuş gibi Marmaris'e 12 ay turizm vadedenleri düşünmemiz lazım. Bu bir yerel seçim ama bazen kim olduğumuzdan çok, kime hizmet ettiğiniz önemlidir. Marmaris'in bunun bilincinde olması lazım” dedi.

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri