Muğla siyaset haberleri
HABER

Cumhur İttifakı Bodrum adayı Mehmet Tosun, projelerini tanıttı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 20.03.2024 - Cumhur İttifakı Bodrum adayı Mehmet Tosun, projelerini tanıttı / People's Alliance Bodrum candidate Mehmet Tosun introduced his projects

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun'un Bodrum için hazırladığı 41 proje tanıtıldı. Kurumsallaşma, altyapı, spor, turizm, kültür, ulaşım, sosyal belediyecilik. Detaylar haberde.

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, projelerinin tanıtım toplantısını Bodrum Azka Otel’de düzenledi. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Bodrum için hazırladığı projelerini, 6 başlık altında ve "Bodrum’a Sözüm Var" sloganı ile tanıttı.

Toplantıya, AK Parti ve MHP yöneticileri, Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Meclis Üyesi adayları, iş insanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

VİDEO

Bodrum için hazırladığı toplam 41 projeyi 6 ana başlık altında toplayarak tanıtan Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, işe belediyede ki yapılaşmadan ve kurumsallaşmadan başlayacaklarını söyledi. Bodrum’un ortak akılla yönetilen katılımcı ve demokratik bir kent olacağını belirten Mehmet Tosun uzun zamandır halkla irtibatının koptuğunu ve hizmet üretemediğini öne sürdüğü Bodrum Belediyesi'ni vatandaşla buluşturacaklarını söyledi.

Su, altyapı, ulaşım

Bodrum’un en öncelikli çözüm bekleyen sorunlarının su, altyapı ve ulaşım olduğunu belirten Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, "Su Yönetim Planı" hazırlayarak Bodrum Yarımadası’nın su sıkıntısına kesin çözüm getireceklerini belirtti.

Bodrum’un kaynağından elde ettiği suyun yarısını yolda kaybettiğini hatırlatan Tosun, "Acilen DSİ ve Büyükşehir ile işbirliği yaparak patlayan boruların değiştirilmesi ve denizden su arıtma tesisinin kurulması ile ilgili her türlü girişimde bulunacağız. Devamında da kesin çözüm olarak Milas Çamlıca yakınındaki Bodrum Barajı’nın bir an önce yatırıma dönüşmesini sağlayacağız" dedi.

Cumhur İttifakı Bodrum adayı Mehmet Tosun, projelerini tanıttı 1

Cumhur İttifakı Bodrum adayı Mehmet Tosun, projelerini tanıttı

Ulaşım ve Trafik Planlama uzmanı

Kendisinin Ulaşım ve Trafik Planlama uzmanı olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’da kış aylarında bile yaşanan ulaşım ve trafik sorununu üç yıl içerisinde çözeceğini söyledi. Bodrum’a 8 km’si yeraltından devam eden, yaklaşık 19 kilometrelik yeni çevre yolu yapackalarını belirten Tosun, ayrıca yeni imar yollarının açılacağını, Torba-Turgutreis yolunun düzenleneceğini ve Torba-Yalıkavak arasındaki yolun da bölünmüş yol olacağını söyledi.

Tosun, İçmeler’de DTO ve Denizciler Derneği tarafından planlanan 400 yat kapasiteli yeni ticari limanın yapımına destek vereceklerini ve limanı denizcilerle birlikte işleteceklerini söyledi. Kıyı Kullanım Planları ile sahillerdeki işgalleri ortadan kaldıracaklarını, turizmcilerin ecrimisil sorununa ise köklü çözüm getireceklerini söyledi.

Bodrum'a uydu kent projesi

Bodrum’da kamu çalışanlarının ve özellikle turizm sektörünün artan konut ve barınma ihtiyacını karşılamak üzere uydu kent projesi hazırladıklarını belirten Tosun konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Minimum 3 bin konutluk, alt ve üst yapı sorunları çözülmüş, 24 saat ulaşım imkanı olan bir uydu kenti, Bodrum’a yeni bir yapılaşma yükü getirmemek adına, Milas ve Bodrum arasında oluşturacağız. Kamu ve özel sektörde konut sahibi olmak isteyenlere uygun koşullarda konut satın alma, kiralama seçeneği, kamu kurumları ve turizmciler için de lojman yapabilecekleri arsa seçeneği sunacağız."

Cumhur İttifakı Bodrum adayı Mehmet Tosun, projelerini tanıttı 2

Cumhur İttifakı Bodrum adayı Mehmet Tosun, projelerini tanıttı

12 bin kişilik yeni şehir stadı

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, Bodrumspor için Kızılağaç Mahallesi’nde 12 bin kişilik yeni şehir stadı yapacaklarını, her mahalleye açık ve kapalı spor kompleksleri, gençlik merkezleri, yüzme havuzu ve sosyal alanlar kuracaklarını da söyledi.

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un Bodrum turizmine yönelik projeleri, Bodrum mutfağının dünyaya tanıtımı, Haremtan Burnu Yel Değirmenleri Regrasyon Projesi, seyir terası gibi başlıklar altında yer alan projeleri de tekt ek tanıttı. Tosun, Halikarnas Mozolesi, Pedasa Antik Kenti, Hipodrom, Mars Mabedi gibi arkeolojik değerleri gün yüzüne çıkaracaklarını, Aya Nikola gibi kilise, şapel ve eski binaları ayağa kaldırarak Bodrum’u Bodrum yapan tüm zenginlikleri turizme kazandıracaklarını söyledi.

Cumhur İttifakı Bodrum adayı Mehmet Tosun, projelerini tanıttı 3

Cumhur İttifakı Bodrum adayı Mehmet Tosun, projelerini tanıttı

Tosun, Karaova’nın tarım potansiyelini, bağcılık, şarap üretimi ve arıcılık gibi tarımsal zenginliklerini turizmle buluşturacaklarını, narenciye bahçelerini ise koruyarak üreticiyi destekleyeceklerini anlattı.

Konuşmasının sonunda, Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını sahneye davet eden Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, "Bu ekipte genel merkezin kontenjanı yok, benim kontenjanım yok. Sadece Bodrum kontenjanı var. Biz siyaseti meslek olarak yapmıyoruz. Bodrum’a hizmet edebilmek için 31 Mart’ı iple çekiyoruz" dedi.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri