Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Bodrum adayı Mandalinci projelerini tanıttı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 18.03.2024 - CHP Bodrum adayı Mandalinci projelerini tanıttı / CHP Bodrum candidate Mandalinci introduced its projects

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, iki başlık altında projelerini tanıttı. Proje Tanıtım Toplantısında Madnalinci, ilk 100 günde öncelikli ele alınacak konuları da açıkladı.

Bodrum, Ramada Resort by Wyndham Otel’de düzenlenen ve yaklaşık 1 saat süren proje tanıtımına CHP Parti Meclisi Üyesi Baran Bozoğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, STK Başkan ve temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar partililer ve gazeteciler katıldı. Toplantıda halkçı ve yeni nesil belediyecilik anlayışıyla Türkiye’ye örnek olmayı hedeflediklerini söyleyen CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci; su, trafik, altyapı, yaşam parkları, sosyal ve spor tesislerine kadar projelerini tek tek anlattı.

Tanıtım toplantısında 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109’ncü yıl dönümünü kutlayarak konuşmasına başlayan Tamer Mandalinci, "Burada, birlikte başaracağımız ve Bodrumumuzun geleceğine yön verecek vizyonel projeleri paylaşmak için bir araya geldik. Bodrumumuzun marka değerini yükseltmek, turizm açısından hak ettiği değeri yüksek oranda alabildiğimiz bir Bodrum için bu göreve talip olduk" sözleriyle başladı.

Nüfus artışı ve küresel ısınmanın etkisiyle yetersiz kalan su kaynaklarına dikkat çeken CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, kentin 44 milyon metreküp olan yıllık su ihtiyacının 29 milyon metre küplük kısmının barajlardan kalan kısmının ise yeraltı kaynaklarından karşılandığını hatırlattı. Yağışların az olması nedeniyle barajlardaki su seviyelerinin düşüklüğüne dikkati çekti.

CHP Bodrum adayı Mandalinci projelerini tanıttı 2

CHP Bodrum adayı Mandalinci projelerini tanıttı

Su sorununun çözümüne yönelik ilk hamlelerin Ekinambarı bölgesinde hafif tuzluk oranına sahip kaynaktan suyun arıtılarak Mumcular Barajına verilmesi ve Turgutreis Bölgesi’nde 100-150 bin kişilik nüfusa yönelik denizden su arıtma tesisi kurulacağını aktaran Mandalinci, gerekli izinlerin alınması ve projenin hayata geçirilmesi sürecinin 10-11 ayı bulabileceğini ifade etti.

Su hatlarında yaşanan patlaklara dikkat çekerek su eksikliği yanı sıra suyu yönetememe sorunun da bulunduğunu ifade eden Tamer Mandalinci, musluktan akmayan suyun patlaklarla yollardan akmasına, 1 metreküp kaçağa dahi tahammülün olmadığını ifade etti, “Muğla Büyükşehir Belediyesi'yle beraber hem araç, ekipman sayımızı hem nitelikli ekip sayımızı arttırarak patlaklarımızın tamiratını, bir daha tekrarlamamak üzere yapacağız” diye konuştu.

Sarnıç Parklar

Mandalinci, tarihi su sarnıçlarını modelini yeniden canlandıracaklarını ifade ederek “Bugünden itibaren yapacağımız parklarda, eğimden faydalanarak sarnıçlar kuracağız ve peyzaj, tarımsal sulamada gibi ihtiyaç duyulan alanlarda burada yağmurdan depolanan suyu kullanacağız” diye konuştu.

Kentsel Silüet ve Sokak Sağlıklaştırma

Önümüzdeki 5 yıl içinde üzerinde çalışılması gereken en önemli konu “Kentsel Silüet ve Sokak Sağlıklaştırma” olduğunu belirten Başkan Adayı Mandalinci, “Bodrum’un o beyaz badanalı, çivit mavili yapılarını o doğallığı yaşatılacak. Belirli sokaklarda tabela sağlıklaştırması yapılacak. Kent silüetinde geleneksel Bodrum mimarisi korunarak estetik değeri artırma kararlılığında adımlar atılacak. Yaya odaklı, saygılı, temiz ve güvenli sokaklar oluşturarak kent yaşamı iyileştirilecek.” dedi.

CHP Bodrum adayı Mandalinci projelerini tanıttı 3

CHP Bodrum adayı Mandalinci projelerini tanıttı

Trafik ve Kavşak Düzenlemeleri

İstanbul Ticaret Üniversitesi ile yapılan çalışma sonrası hazırlanan raporla ilgili bilgiler veren Tamer Mandalinci, “250'den fazla kavşakta düzenleme yapılacak. Bu düzenlemelerle trafik akıcı hale getirilerek zaman kaybı ve stres azaltılacak. Ayrıca, güvenliği artırmak ve trafik akışını düzenlemek için sinyalizasyon çalışmaları yapılacak. Bitez ve Gümbet kavşaklarında battı çıktı projeleri hazırlanacak ve karayollarına teslim edilerek bölgedeki ulaşımın verimliliği artırılacak.” dedi.

Paydaşlarla yapılacaklar

Bodrum Belediye Başkan Adayı Mandalinci, paydaşlarla hayata geçirilecek projeler başlığında ise şunları açıkladı:

Bodrum 100. Yıl Atatürk Stadyumu

Sunumun ikinci bölümünde STK’lar, paydaşlar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliğinde yapılacak olan projelere değinen Tamer Mandalinci, öncelikli olarak Bodrum 100. Yıl Atatürk Stadyumu’nu ele aldı. Bodrumspor’un geçen yıl Süper Ligi'nin kapısından döndüğünü hatırlatan Mandalinci şunları ifade etti:

Spor kulüplerimiz bizlerin göğsünü kabartırken yerel yöneticiler olarak biz sadece onlara alkışlamakla mı yetineceğiz? Bodrum Belediye Başkanı olarak kimimle görüşmem gerekiyorsa, nerede, hangi kapıyı çalmam gerekiyorsa hassasiyetle, iyi niyetle ve ortak akılla o kapıyı çalacağım. İnanıyorum ki 5 yıl içinde kentimize yakışır, spor turizmine yakışır ve ülkemize yakışır bir Bodrum 100. Yıl Atatürk Stadyumu'nu hayata geçirmiş olacağız.

Bodrum Fuar ve Kongre Merkezi

Bodrum turizmini çeşitlendirecek projeleri hayata geçirmek için kentin paydaşları ve devlet kurumlarıyla uyum içinde çalışacağını belirten Mandalinci, “Hem Atatürk Stadyumumuzla spor turizmini hem de Fuar ve Kongre merkeziyle kongre turizmini desteklemek için belediye olarak üzerimize düşen bütün sorumlulukları yerine getireceğiz. Bu konuda odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza son derece ihtiyacımız var. Tekrar söylüyorum, birlikte başaracağız. O yüzden kendinize inanın, ben Bodrum'a, bu Bodrum'un dayanışmasına, Bodrum'un beraberliğine, bütünlüğüne ve Bodrum'un marka değerine çok inanıyorum. Ve bu inançla beraber, çaldığımız hiçbir kapıdan elimizin boşluk dönmeyeceğine de eminim” dedi.

Mandalinci, Sosyal konut, İçmeler port, Bodrum eski otogar alanının kent parka dönüştürülmesi, Fırıncılarla birlikte iş birliğine giderek bazı bölgelerde “Halk Ekmek Satış Noktaları” oluşturulması, üst geçit, kaldırımlar ve liman içi temizliği hayata geçirilecek projeler arasında olduğunu aktardı.

Birlikte yönetim modelini tekrar vurgulayan Mandalinci, erişilebilirliği önemseyeceklerini, ortak akılda çözümler üreteceklerini belirtti.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri