Muğla siyaset haberleri
HABER

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 09.03.2024 - Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu / Dazzling district tour from Mandalinci

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, “5.Acı Ot Festivali” ile “Geleneksel Bodrum Deve Güreşleri” etkinliklerine katıldı. Çarşı, pazar vatandaşı dinledi.

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras ile bu yıl 5.’si düzenlenen “Acı Ot Festivali"ne katıldı.

Bugün sabah saatlerinde kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlik açılış seremonisi ile devam etti. Festival alanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Tamer Mandalinci, festivale katkı sağlayanlara teşekkür ederek, bu tür festivallerin yörenin ve ürünlerinin tanıtımını yaptığı gibi yöre halkına da önemli katkılar sağladığını belirterek şunları ifade etti:

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu 1

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

"Bu etkinlikleri Bodrum’un her bölgesine yayacağız. Özellikle kış aylarında, kış turizmini destekleyen, ilçemizde bir sirkülasyon oluşturan ve esnafımıza girdi sağlayan bu festivalleri artırarak devam ettireceğiz. İlerleyen zamanlarda Acı ot Festivalini gastronomi ve kültür şenliğine dönüştüreceğiz. Yerli yabancı turistlerimize Bodrum'un kış aylarında da çok güzel olduğunu, keşfedilmesi gereken destinasyon olduğunu göstereceğiz. Festivaller büyüyerek ve yaygınlaşarak devam edecek. Seneye bu etkinliğin ana yüklenicisi Büyükşehir Belediyesi olacak. Bizler, daha iyisini yapmak için geliyoruz. 1 Nisan'dan sonra ayak basmadık yer, etkinlik yapmadık mahalle bırakmayacağız."

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras ise Acı Ot Festivalinin 5 yılda önemli bir yol kastettiğini, büyükşehir olarak da festivallere desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Aras, ağacın olmadığı alanları imara açmak istenmesine de tepki göstererek "Çalı çırpı dediğiniz şeyler endemik ve çok değerli bitkiler. Ayağınızı bastığınız her yerde endemik bitki vardır. Bu doğayı güzelleştiren ürünler vardır" dedi.

Mandalinci ve Aras daha sonra Kızılağaç'ta düzenlenen Bodrum Geleneksel Deve Güreşleri Festivaline katıldı. Yöresel kıyafetlerle güreş alanına gelen Mandalinci ve Aras, Turgutreis'ten müsabakalara katılan deveyi de alanda gezdirdi. Aras ve Mandalinci, Yörük kültürünü yaşatan bu etkinliğin devam etmesi için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Çarşı pazar projeleri anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, ziyaret ettiği pazaryeri ve AVM’de, 31 Mart’ta halkın takdirinin sandığa yansıyacağını, göreve geldiğinde Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmak ve halka hizmet için canla başla çalışacağını, makamda değil halkın arasında olacağını söyledi.

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, seçim çalışmaları kapsamında Çırkan Pazaryeri ardından Oasis Alışveriş Merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Pazaryerinde ilgiyle karşılanan Tamer Mandalinci, esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi, hayata geçirecekleri çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Mandalinci, söylediklerinin oy almak için birer seçim vaadi olmadığını, verdiği sözleri yerine getirmek için ekibiyle birlikte yoğun mesai harcayacağını anlatarak, “Bodrumlular, sorunlarını sahiplenen ve çözmek için sonuna kadar mücadele eden bir başkanları ve belediyelerinin olduğunu bilecekler” dedi.

Başkan adayı Tamer Mandalinci, “Bodrum’un, Bodrumlunun haklarını korumak, almak için hiçbir kapıyı çalmaktan çekinmem. Makamda değil, her zamanki gibi halkın arasında olacağım. Sorunları ve çözüm yollarını Bodrumlularla birlikte konuşup, karar vereceğiz. Artık gençler ‘ayrıştırıcı siyaset’ istemiyor, bütünleştirici ve kucaklayıcı olmaya çok önem veriyorum. Bunu Bodrum’da hayata geçirip, Türkiye’ye örnek olacağız” dedi.

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Ziyarette Tamer Mandalinci bu seçimlerde oy kullanamayacağını anlatan bir genç, “Kullanabilseydim oyum senindi. Ama ailem sizi destekliyor, kazanacaksınız” dedi. Mandalinci ise seçimlerde oy kullanmanın önemli olduğunu ama yürekten desteğin kendisini daha mutlu ettiğini ifade ederek teşekkür etti.

Nurol Kültür Merkezinde, Mihriban Er’in tek kişilik gösterisi “Kadın ne ister?” oyununu izleyen Tamer Mandalinci, kültür sanatın toplumdaki yerine değinerek, sanatın ve sanatçının her zaman yanında olacaklarını söyledi.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri