Muğla siyaset haberleri
HABER

Kadınlara Seda Sayan, Muğlalılara 73 proje

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 08/09.03.2024 - Kadınlara Seda Sayan, Muğlalılara 73 proje / Seda Sayan for women, 73 projects for the people of Muğla

Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın proje tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve AK Parti belediye başkan adayları katıldı.

Cumhur İttifakı çatısı altına AK Parti Muğla Büyükşehir Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri salonunda proje tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhur İttifakı, AK Parti ve MHP belediye başkan adayları ile her iki partinin Muğla il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Kadınlara Seda Sayan, Muğlalılara 73 proje1

Kadınlara Seda Sayan, Muğlalılara 73 proje

13 ilçeye yönelik 73 proje ile yarışa girdiğini ve hizmet için oy istediğini belirten Prof. Dr. Aydın Ayaydın, "Rakibimizin de oy istediği 3 söylemi var; Biri 'Ayaydın ithal başkan', diğeri 'gelirlerse herşeyi yasaklarlar', üçüncüsü de 'Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet'. Her gittikleri yerde sadece ve sadece bu söylemlerle oy istiyorlar" dedi.

Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri salonunda proje tanıtım toplantısında gerçekleştiridği konuşmasını konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bir tutturmuşlar Aydın bey ithalmiş. O yüzden oyların kendilerine verilmesi gerekirmiş. Ayrıca Aydın Ayaydın gelirse konserler, sanat etkinlikleri iptal olur, içkili mekanlar kapanır hatta kadınlar denize bile giremezmiş. Ha bir de en çok Atatürkçü onlarmış. Cumhuriyetin bekçisi onlarmış. Sırf bu yüzden bile vatandaşın oyunu onlara vermesi gerekirmiş. Maalesef 25 yıldır Muğla’ya tek çivi çakmayanlar meydanlarda, mahalle toplantılarında sadece bu söylemlerle oy istiyorlar, tek bir proje sunamıyorlar. Emin olun ben CHP’nin başkan adayından daha Muğlalıyım. Kendisi sadece burada doğmuş. Ancak sonra görevi gereği hep başka şehirlerde olmuş. Toplasanız benim kadar Muğla’da yaşamamıştır. Benim kadar ilçelerine, mahallelerine hakim değildir. İkinci söylemlerine cevabı zaten önceki gün Seda Sayan konseri ile verdik sanırım. Biz yasaklar ne kelime, tam tersine Muğla’yı sanatın kültürün başkenti yapacağız. Turizm kentinde tabii ki herkes istediği şekilde yaşayacak, isteyen içkisini de içecek."

Kadınlara Seda Sayan, Muğlalılara 73 proje 2

Kadınlara Seda Sayan, Muğlalılara 73 proje

Projelerini barkovizyon eşliğinde hazırlanan görsellerle anlatan Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, seçildiği takdirde Muğla için ilk önceliğinin alt yapı yatırımları olacağını söyledi. Ayaydın, "bir daha ne Bodrum ne Marmaris ne de Fethiye ve hiçbir ilçe yağmura teslim olmayacak" dedi.

Uluslararası standartlarda stadyum

Gençlere büyük önem verdiğini dile getiren Ayaydın, içinde 3 adet stadyum da bulunan spor projelerini de anlattı. Menteşe, Bodrum ve Fethiye ilçelerine UEFA kriterlerine uygun stadyumlar yapılacağını velirten Ayaydın ayrıca Marmaris, Bodrum ve Menteşe’ye de spor salonları, Fethiye’ye yüzme havuzu salonu yapacaklarını söyledi. Ayaydın, halı sahası olmayan hiçbir mahalle kalmayacağını da belirtti.

Trafik ve ulaşım

Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Muğla'nın trafik ve ulaşım sorununa yönelik çözüm projeleri de tek tek slaytlar eşliğinde anlattı. Muğla, menteşe Kötekli kavşağının yonca kavşağa dönüştürüleceğini, Bodrum’un trafik sorununu çözecek çevre yolunun bir an önce bitirileceğini ve bu konufa Karayolları Genel Müdürlüğü ile işbirliğine gideceklerini vurguladı.

Menteşe ilçesinde hafif raylı sistemin devreye alınacağını ardından hattın Milas’a kadar uzatılacağını da anlatan Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, deniz yolu ulaşımının artırılması için projeler üzerinde çalıştıklarını da söyledi.

Kadınlara Seda Sayan, Muğlalılara 73 proje 3

Kadınlara Seda Sayan, Muğlalılara 73 proje

Su faturaları ve MUSKİ

Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, su sorununun çözümü için alternatif çözüm önerileri hazırladıklarını, bu hazırlıklar sonrasında 2075 yılına kadar ne içme ne de sulama suyu konusunda sıkıntı yaşanmayacağını da iddia etti.

Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın seçilirse MUSKİ genel müdürünü hemen görevden alacağı açıklamasını bu kez de tekrar etti. Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın su faturalarının yüksek geldiğini belirterek, seçilmesi halinde ilk aydan itibaren faturalarda indirim yapılacağı sözünü de verdi.

Emeklilere ve çiftlere para

Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, emeklilere para desteği sözünü yineleyerek, "her emekli hanesine en az 15 bin lira girmesini sağlayacak destek vereceğiz. Ayrıca yeni evlenecek çiftlere de 12 ay boyunca 5 bin lira kira yardımı yapacağız" dedi.

Seda Sayan konseri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Seda Sayan konseri, Muğla

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Seda Sayan konseri, Muğla

Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın ve parti örgütleri organizasyonuyla düzenlenen "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Seda Sayan Muğla konseri" Menteşe merkez Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Konserle ile ilgili açıklama yapan Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın şunları söyledi;

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Seda Sayan konseri, Muğla 2

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Seda Sayan konseri, Muğla

AK Parti gelirse Muğla’da konserler yasaklanırmış. AK Parti gelirse Muğla’da alkollü yer kalmaz, ruhsatları iptal edilirmiş. Hepsi yalan, hepsi dedikodu. Projeleriyle karşıma çıkamayanların uydurması, halkı korkutma taktikleri. Söz konusu bile olmayacak ithamlarla Muğlalı hemşehrimi tedirgin edip, vasatlığınıza mahkum ettiğiniz yeter. Tam tersi ben sanat dostu bir şehir yapacağım Muğla’yı. Her 15 günde bir konserler olacak. 12 ay boyunca sanat etkinlikleriyle, kültürel aktivitelerle, festivallerle yaşayan, ruhu olan bir şehir meydana getireceğiz. Seda Sayan hanımefendiyi ve tüm değerli sanatçılarımızı bundan sonra Muğla’da sık sık göreceksiniz. Onları birer Muğlalı yapacağız. Bakın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü şerefine katkı sunduğumuz Seda Sayan konserine yağmura rağmen 15 binden fazla Muğlalı hemşehrimiz katıldı. Birlikte dans ettik, şarkıları birlikte söyledik. Bundan sonra da Muğla hep böyle cıvıl cıvıl rengarenk olacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Seda Sayan konseri, Muğla 3

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Seda Sayan konseri, Muğla

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri