Muğla siyaset haberleri
HABER

Bodrum adayları manifestoyu imzaladı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 08.03.2024 - Bodrum adayları manifestoyu imzaladı

Bodrum Belediye Başkan Adayları, "Bodrumlu Kadınlar Kent Manifestosu"nu imzaladı. Detaylar haberde...

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği (BKD) tarafından hazırlanan "Bodrumlu Kadınlar Kent Manifestosu" Bodrum'da yarışan belediye başkan adayları tarafından imzalandı. İmza sebebiyle bir masa etrafında buluşan adaylara Muğla'nın kadın milletvekillerinden Süreyya Öneş Derici de eşlik etti.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği (BKD) tarafından, "2024 yılı Bodrumlu Kadınlar Kent Manifestosu" hazırlandı. Bodrum Belediye Başkan Adayları bu metni imzalamak için ilk kez hep birlikte bir araya geldi. B.B. Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen imza törenine Cumhur İttifakı adayı Mehmet Tosun, CHP adayı Tamer Mandalinci, DEM Parti eş başkan adayları Zuhal Macit ve Mehmet Polat, Zafer Partisi adayı Nihal Esin Gürsoy ile Bağımsız aday Volkan İlgüz katılarak menifestoyu imzaladılar.

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, törende yaptığı konuşmada, belediyecilik hizmetlerinin tümünde toplumsal cinsiyet eşitliği politikalarına öncelik vereceklerini belirterek, "2019 yılında hazırlanan manifestoyu da imzalamıştım. Bu manifestoda yazan tüm maddelerin arkasındayız ve göreve seçilmemiz durumunda da adım adım uygulayacağız. Kadınların siyaset, ekonomi, sosyal ve kültürel her alanda karar ve söz sahibi olması gerektiğini her platformda dile getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz. Bodrum’un bu anlamda Türkiye’ye örnek teşkil etmesini önemsiyorum. Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Tamer Mandalinci - CHP Bodrum Belediye Başkan adayı

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi olarak 2020 yılında Avrupa Yerel Yönetim Kadın-Erkek Eşitlik Protokolü’nü imzalamanın kendisine nasip olduğunu isöyledi. Mandalinci konuşmasını şöyle sürdürdü;

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci

"O gün başkan vekiliydim. Bugün ise CHP Bodrum Belediye Başkan adayı olarak manifestoya imza atmaktan onur ve gurur duyuyorum. Geçmişten aldığımız doğru örneklerle, kadınlarla beraber çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Eşitlik sağlanmadığı bir kentte ne huzurdan ne güvenden ne de başarıdan söz edilebilir. Kadınlara toplumda her zaman hak ettiği değer verilmeli. Bu manifestoyu imzalarken kadınlarla her zaman yan yana yürüyeceğime söz veriyorum."

Manifesto;

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri