Muğla siyaset haberleri
HABER

Bodrum'a "denizden arıtılmış su" müjdesi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 05.03.2024 - Bodrum'a "denizden arıtılmış su" müjdesi / Good news of "purified water from the sea" for Bodrum

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, "denizden, temiz ve kullanma suyu arıtma tesisi kuruyoruz” müjdesini verdi.

Bodrum 'un son yıllardaki en önemli sorunalrından birisi olan su yokluğu, barajların kuruması, kuraklık deniz suyu arıtması yöntemiyle aşılacak. CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, "Yaptığımız çok hızlı bir proje ile Turgutreis bölgesinde yüz bin kişiye yetecek bir, denizden, temiz ve kullanma suyu arıtma tesisi kuruyoruz" dedi.

Bodrum'a "denizden arıtılmış su" müjdesi 2

Bodrum'a "denizden arıtılmış su" müjdesi, 48 Haber Ajansı

2 Nisan günü başlayacak

Göreve geldikten bir gün sonra Turgutreis'e deniz suyu artıma tesisi kurarak 100 bin kişiye yetecek kadar kullanma suyu tedarik edeceklerini belirten Aras şunları söyledi;

"Hemen çalışmaya başlayacağım ve yaz içerisinde o tesisi Turgutreis’e kazandıracağım. Buradan sizlere söz veriyorum. Orada yapacağımız yüz bin kişilik denizden arıtma tesisiyle beraber Bodrum’un diğer bölgelerinde de su sıkıntısı zaten büyük ölçüde kısmen çözülmüş olacak. Bundan sonrada, yine Ekinambarı suyu vardır, Bodrum’un hafızasında vardır, bilir. Nispeten tuzu düşük bir kaynak var orada. O kaynağın başına da yine tuzdan arındırma tesisi kuracağım, ve oradaki suyu Bodrum’un depolarına ulaştıracağım. Susuzluk kaderimiz olmamalı, değişik yöntemleri var bunları kullanacağız. Yeni kuyular veya yeni barajlar açılacaksa da onlarla ilgili çalışmaları Tarım ve Orman Bakanlığı ile, Devlet Su İşleri ile de sonuna kadar yapmaya hazırız. Su konusu geçen sene gerçekten hepimizi çok sıktı. Artık yeter."

Bodrum'a "denizden arıtılmış su" müjdesi 3

Bodrum'a "denizden arıtılmış su" müjdesi - 48 Haber Ajansı

Bodrum'da neler yaptık?

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, Bodrum’da geride kalan 5 yılda yapılan önemli yatırımları bazı kişilerin görmezden geldiklerini belirttiği konuşmasında, başta Muğla Büyükşehir Belediyesi ile olmak üzere kamu, kurum ve kuruluşları ile Bodrum’un altyapısı için bir çok projenin hayata geçirilerek tamamlanmasını sağladıklarını söyledi.

Yapılan çalışmaların Bodrum’un geleceğine yönelik çok önemli olduğunu da vurgulayan Aras, bu çalışmalar nedeniyle yolların da bozulduğunu ifade ederek, "Doğal olarak yollar bozuldu. Ama Bordum’un yıllarca yapılmamış altyapı sorunları çözüldü. Bodrum merkezde aşırı yağışlarda dükkanlar artık su altında kalmıyor. Biz çalıştık, bütün sokaklara dokunduk. Bunları salgına, yangına, depreme, ekonomik krize rağmen, ilçe belediyesinin kısıtlı imkanlarıyla yaptık" dedi.

Özellikle kanalizasyon altyapısının tamamlandığı bölgelerde asfaltlama çalışmalarıyla birlikte kaldırım, aydınlatma ve peyzaj gibi çalışmalarında planlı ve hızlı şekilde ilerlediğini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, başta Bitez, Yalıkavak ve ilçe merkezinde yapılan yağmur suyu drenaj çalışmalarıyla, hemen hemen her yoğun yağmurda yaşanan görüntülerin de ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Bodrum'a "denizden arıtılmış su" müjdesi 4

Bodrum'a "denizden arıtılmış su" müjdesi - 48 Haber Ajansı

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim etkinlikleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri