Muğla siyaset haberleri
HABER

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 03.03.2024 - Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting / Enthusiastic rally for Erdoğan in Muğla

Fotoğraflar: Yalçın Çakır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muğla'da mitinge katıldı. Resmi açıklamaya göre 50 bin kişini yer aldığı alanda coşku yüksekti.

AK Parti Muğla il yönetimi ve 13 ilçenin ortaklaşa düzenlediği miting ve aday tanıtımında AK Parti yöneticilerinin açıklamalarına göre Muğla tarihinde bir rekor kırıldı.

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting 1

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

Muğla mitinginde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışır yeni bir kalkınma hamlesinin startını inşallah sizlerle birlikte sandıkta vereceğiz" dedi.

Güneşli bir havada düzenenen miting ve aday tanıtım toplantısında çocuki genç, yaşlı binlerce kişi Atatürk Bulvarı, Muğla il Emniyet Müdürlüğü önündeki alanı doldurdu. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugüne kadar sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Ülkemizin, asırlık ihmallerin sonucu olan altyapı eksiklerini gidermek için çalıştık. Demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın meyvesini de ülkemizi 21 yılda üç kat büyüterek, insanımızın özgüvenini artırarak aldık" dedi.

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting 4

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

Muğla'da olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, gönüllerinin Muğla'dan hiç ayrılmadığını, Muğla'ya yapılan her hizmette mühürlerinin ve damgalarının olduğunu söyledi. Kendisinin de fahri Muğlalı olduğunu belirten Erdoğan, "Fırsat buldukça Marmaris'teki devlet misafirhanesinde birkaç gün dinlenmeye çalışan bir kardeşiniz sıfatıyla kendimi fahri Muğlalı olarak da görüyorum" dedi.

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting 2

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Muğla'dan aldıkları oy oranlarına da değinen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığında aldığımız yüzde 34,5 ve milletvekilliğinde aldığımız yüzde 32 oy oranı için tüm Muğlalılara teşekkür ediyorum. Ama biliyorum ki bu oy oranları Muğla ile aramızdaki sevginin derinliğini göstermekten çok uzak. Hep söylediğimiz gibi biz bugüne kadar sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Ülkemizin asırlık ihmallerin sonucu olan altyapı eksiklerini gidermek için çalıştık. Milletimizin anasından emdiği ak süt kadar helali olan hak ve özgürlüklerini geliştirmenin mücadelesini verdik. Demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın meyvesini de ülkemizi 21 yılda üç kat büyüterek, insanımızın özgüvenini artırarak aldık. Başbakanlığımız ve Cumhurbaşkanlığımız sürecinde ne şahsen ne hükümet uygulamalarıyla ne parti politikalarıyla hiç kimseyi hiçbir zaman ötekileştirmedik. Her kesimden vatandaşımızın tamamını kucakladık, tamamına hizmet ettik. Muğla Yörüklerinin ve Türkmenlerinin mağduriyetlerini de biz ortadan kaldırdık. Kürt kardeşlerimizin hakkını da biz savunduk. Karadeniz'in, Akdeniz'in geçit vermez dağlarına hangi yatırımları yaptıysak Ege'nin, Doğu Anadolu'nun, Güneydoğu Anadolu'nun her karışına da aynı yatırımları biz götürdük."

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugüne kadar sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Ülkemizin, asırlık ihmallerin sonucu olan altyapı eksiklerini gidermek için çalıştık. Demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın meyvesini de ülkemizi 21 yılda üç kat büyüterek, insanımızın özgüvenini artırarak aldık" dedi.

Türkiye Yüzyılı

Türkiye'yi önce 2023 hedefleri ile ardından Türkiye Yüzyılı vizyonuyla buluşturduklarını vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Sanayi, ticaret, tarım ve turizmiyle her alanda üreten, istihdam eden, kendisine ve ülkesine katkı sağlayan insanlarımızı destekledik, teşvik ettik. Sağladığımız huzur ve güven iklimi sayesinde altyapısı gelişen, potansiyeli harekete geçen Türkiye'nin özellikle bereketinin en yakın şahidi Muğlamızdır. Şöyle bir çeyrek asır öncesinin Muğla'sını gözlerinizin önüne getirin, yanına da bugünkü Muğla'yı koyun. Arada adeta asırlık fark göreceksiniz."

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı 7

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

Erdoğan, yaptıkları yatırımlarla Muğla'nın dünyanın göz bebeği ve çekim merkezi bir şehir haline geldiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Buna rağmen Muğla hak ettiği yerde değildir. Muğla'nın potansiyelini tam anlamıyla kullanmasının önündeki en büyük engel ise bu şehrin büyükşehir belediyesini 25 yıldır yöneten zihniyettir. Kendisi şehir için hiçbir şey üretmeyip Muğla'yı köy görünümünde tutanlar, bakanlıklarımızın ve girişimcilerimizin hayata geçirmek istediği projeleri engellemek için de ellerinden geleni yapmışlardır. Öyle ki Muğla Büyükşehir Belediyesinin idari tasarrufla veya yargı yoluyla engellediği projeleri üst üste koysanız bir Muğla daha çıkar. Şayet bugün Muğla turizmde ve tarımda Antalya'nın gerisinde kalmışsa tek sebebi işte bu zihniyettir. Ve onun Atatürk'ün arkasına saklanan kifayetsiz temsilcileridir."

Cumhur İttifakı olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Aydın Ayaydın'ı gösterdiklerini anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kendisi ülkemizin akademide, bürokraside, siyasette tecrübeli, en saygın, en çözüm odaklı isimleri arasında yer alan bir hocamızdır. Sadece bu tercih bile şehrimizi hak ettiği eserlere ve hizmetlere kavuşturma konusundaki kararlılığımızın ifadesidir. Muğlamızın diğer alanlarla birlikte belediyecilikte de Türkiye Yüzyılı vizyonumuza uygun adımlarla ilerlemesini istiyoruz. Biz bu konuda kararlıyız."

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı 3

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

50 bin kişi katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitinge 50 bin kişinin katıldığı bilgisini aldığını belirterek, Muğla ile birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı'nın renkleriyle boyamak istediklerini vurguladı.

Erdoğan, iktidara geldikleri günden bugüne Muğla'ya 122 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptıklarını bildirdi.

Eğitimde 3 bin 375 yeni derslik kazandırdıklarını, gençlik ve sporda 11 bin 157 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtıklarını, 71 spor tesisi inşa ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi de Muğla, Bodrum ve Fethiye'ye yeni spor tesisleri, Marmaris'e gençlik merkezi kazandırmak için çalıştıklarını söyledi.

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı 8

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

Erdoğan, Muğla'daki 6 millet bahçesi projesinden birini tamamladıklarını, diğerleriyle ilgili çalışmaları sürdürdüklerini dile getirdi.

Ulaştırmada 90 kilometreden devraldıkları bölünmüş yol uzunluğunu 463 kilometreye çıkardıklarını belirten Erdoğan, Aydın, Muğla, Ortaca, Antalya ve Milas-Bodrum ayrımı Güllük yolunu tamamladıklarını, Seydikemer, Söğüt ve Fethiye-Kalkan yollarında çalıştıklarını söyledi.

Bodrum çevre yolu ve Milas Batı çevre yolu projelerinin ön hazırlıklarını yaptıklarını dile getiren Erdoğan, "Şehrimizin pek çok yerinde devam eden yol çalışmalarımızı peyderpey tamamlayıp hizmete açacağız" dedi.

Erdoğan, geçen yıl 5,5 milyon yolcu kapasitesine ulaşan Dalaman Havalimanı'nı ve 4 milyon yolcu kapasitesine ulaşan Milas Bodrum Havalimanı'nı yenilediklerini aktardı.

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı 12

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ören ve Turgut Reis yat limanlarını, Bodrum ve Güllük iskelelerini şehre kazandırdıklarını belirterek, "Fethiye ve Marmaris Körfezi'nin balçıktan temizlenmesi için gönderdiğimiz iki tarama ve dip temizleme gemisi dün itibarıyla bölgeye ulaştı. Gemilerimiz, tarama çalışmalarına inşallah bu hafta başlıyor" dedi.

Muğla'ya 8 baraj, 7 içme suyu tesisi, 20 sulama tesisi, 1 arazi toplulaştırma projesi, 70 taşkın koruma tesisi, 8 gölet ve 10 hidroelektrik santrali kazandırdıklarını anlatan Erdoğan, şu bilgileri paylaştı;

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı 11

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

"İnşa ettiğimiz tesislerle Muğla'nın içme suyunu garanti altına aldık, kalan eksikleri de en kısa sürede tamamlıyoruz. Hizmete sunduğumuz sulama projeleriyle Muğla'da yaklaşık 145 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Yapımı devam eden 13 sulama tesisimiz tamamlandığında 165 bin dekar mümbit araziyi daha suyla buluşturacağız. Muğla'da toplam 60 bin dekar arazinin sulanmasına hizmet edecek 5 yeni baraj daha inşa ediyoruz. Şehrimizde 117 bin hektar alanda çalışma yaparak 510 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Arıcılığı geliştirmek ve organik bal üretimini desteklemek için 18 bal ormanı kurduk. Tesis ettiğimiz 91 şehir ormanıyla vatandaşlarımıza rahat nefes alacakları alanlar oluşturduk. Muğlalı çiftçilerimize 34 milyar liralık tarımsal hibe desteği verdik. İstihdamı desteklemek için Muğla'daki işverenlere 6,5 milyar lira tutarında prim teşviki verdik."

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı9

Muğla'da Erdoğan'a coşkulu miting - 48 Haber Ajansı

İlçelere doğalgaz müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla'ya, Menteşe'ye, Yatağan'a, Ula'ya, Kavaklıdere'ye ve Bayır'a doğal gaz arzı sağladıklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Ortaca ve Seydikemer'e de doğal gaz arzını sağlamayı planlıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ardından belediye başkan adaylarını tek tek anons ederek sahneye çağırdı. 48 Haber GYY'si Yalçın Çakır Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sevinç ve mutluluk dolu anlarını ödüllük bir fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirdi.

Mehmet Demir, Recep Tayyip Erdoğan

Mehmet Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Mart 2024 - Muğla / 48 Haber Ajansı

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim etkinlikleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri