Muğla siyaset haberleri
HABER

Kavaklıdere'de "montaj" fotoğraf iddiası

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 02.03.2024 - Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf / The photo that caused confusion in Kavaklıdere

Kavaklıdere'de seçim çalışmalarına "montaj fotoğraf" iddiaları karıştı. CHP'lilerin yayınladığı fotoğrafın "montaj" olduğu iddia edildi.

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf 1

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kavaklıdere Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)'nin geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen açılışına CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, CHP Kavaklıdere Belediye Başkan adayı Saffet Karabıyık, CHP'li bazı ilçe belediye başkanları ve belediye başkan adayları, CHP Muğla milletvekilleri, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf 4

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf. (Daire içindeki alanın montaj olduğu iddia ediliyor.

SKM açlışının yanı sıra kurulan kürsüden etkinliğe katılan adaylar, milletvekilleri ve parti yöneticileri konuşma yaptı. Etkinlik sonrası CHP sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda kullanılan bir fotoğraf, "montaj" tartışmalarını başlattı.

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf 3

Montaj olduğu iddia edilen fotoğrafa karşılık aynı yerde dronla havadan çekilen fotoğraf

Kavaklıdere AK Parti yöneticileri fotoğrafın montaj olduğunu, görsele müdahale edilerek olmayan kalabalığın eklendiğini, alanda o kadar insan olmadığını öne sürerek havadan çekilmiş bir görseli sosyal medya hesaplarında yayınladı.

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf 3

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf (Üstteki CHP'nin paylaştığı görsel. Alttaki AK Partililerin paylaştığı aynı sokağa ait görsel)

AK Parti'lilerin iddialarına göre montaj olduğu iddia edilen fotoğrafta yer aldığı kadar kişinin alanda bulunmadığı bu nedenle de görselde montaj yapılıp öyle paylaşıldığı öne sürüldü.

Etkinliğe katılmayan ancak izlemeye gelenlerin bir kısmı da CHP'nin paylaştığı montaj olduğu iddia edilen fotoğrafta gerçekte alanda olanların 3 katı daha fazla gösterildiğini iddia ettiler.

CHP'den yanıt

Bu iddialar karşısında CHP Kavaklıdere ilçe örgütü sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. CHP ilçe yönetimi açıklamasında, "Fotoğraflar için iddia edilen montaj ve kalabalık ile ilgili şantaj söylemleri tamamen yalan ve iftiradır" denildi.

CHP Kavaklıdere İlçe Başkanlığı açıklaması şöyle;

"Değerli Kavaklıdere'liler, gerçekleştirmiş olduğumuz, miting havasında geçen Seçim İrtibat Büromuzun açılış törenindeki halkımızla buluşmamız ve coşkumuzun bazı kesimleri rahatsız etmiş olması bizleri şaşırtmadı.

Fotoğraflar için iddia edilen montaj ve kalabalık ile ilgili şantaj söylemleri tamamen yalan ve iftiradır..

'Kişi kendinden bilir işi' sözünden yola çıkarak geçtiğimiz günlerde ve yıllarda montaj ve şantaj işlerini kimlerin yaptığını hatırlatmak isteriz..!

Paylaşılan fotoğraflar için herhangi bir profesyonel ekip ile çalışmamız yoktur.. Fotoğraflar partimizin gönüllüleri tarafından çekilip WhatsApp grubumuzda bir araya toplanıp aralarından seçilerek üzerinde hiçbir oynama yapılmadan paylaşım yapılmaktadır..

Gerek İlçe Başkanlığımızın gerekse Belediye Başkan Adayımız Sn. Saffet Karabıyık'ın bu tip montaj ve şantaj işlerine ihtiyacı yoktur...

Amacımız oy saymak, sayısal fark atmak değil, +1 ile dahi olsa 31 Martta seçimi kazanıp Kavaklıdere'mizde hiçkimseyi ötekileştirmeden bütün mahallelerimize eşit ve hakettiği hizmeti sağlamaktır..

Kamuoyuna saygılarımızla..!

Kavaklıdere İlçe Başkanlığı"

48 Haber'in ulaştığı CHP Kavaklıdere Belediye Başkan adayı Saffet Karabıyık montaj iddialarına sert tepki göstererek, "Ben montajdan falan anlamam. Bunlar asılsız iddialar. Gerçekler sandıkta ortaya çıkar" dedi.

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf CHP açıklaması

Kavaklıdere'yi karıştıran fotoğraf, CHP açıklaması

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim etkinlikleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri