Muğla siyaset haberleri
HABER

Özgür Özel Muğla adaylarını tanıttı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 28.02.2024 - Özgür Özel Muğla adaylarını tanıttı / Özgür Özel Muğla introduced its candidates

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, aday tanıtımı ve seçim koordinasyon merkezi açılışı için Muğla’ya geldi.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de Kurşunlu Camii yanındaki meydanda düzenlenen aday tanıtımı ve seçim koordinasyon merkezi açılışı gerçekleşti. Saat 13:00'de başlayacak açılış CHP'den yapılan bildirimle hava limanı hava muhalefeti nedeniyle 1 saat geç başladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'da, 28 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'da, 28 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Kurşunlu Camii yanındaki meydandaki etkinlikte yaptığı konuşmada, CHP'de bir değişim yaşandığını, kadınların ve gençlerin partide daha fazla söz sahibi olacağını belirterek, Muğla'da gösterdikleri adayların yaş ortalamasının 49 olduğunu vurguladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Göreve başladıkları gün bütün belediye başkanları malvarlıklarını halka açık şekilde makam odalarının kapısına asacak. Muğla'yı ranta değil halka açarak yöneteceklerine yürekten inanıyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'da, 28 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı 2

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'da, 28 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı

Eroğan'a seslendi

3 Mart 2024 Pazar günü Muğla'da mitinge gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Özel, AK Parti liderinin; "Dünya beşten büyüktür" sloganına atıfta bulunarak şunları söyledi;

"Türkiye senden büyüktür. Küçümseyip ezmek istediğin emekçinin, karınca gibi ezmek istediğin çiftçinin kardeşleri vardır. O da CHP'dir" dedi.

Gürün'e teklif

CHP'nin mevcut belediye başkanlarını sahneye çağırarak her birine teşekkür eden Özel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'e, Yılmaz Büyükerşen koordinatörlüğünde 1 Nisan'dan sonra kurulacak ve Türkiye'de ki belediyeleri inceleyecek bir yapıda çalışması için teklifte bulundu. Gürün, Özel’in teklifini kabul etti.

CHP İl Başkanı Balcı

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, CHP’li belediyelerin 5 yıllık süreçte milletin emanetine sonuna kadar sahip çıktığını belirterek şunları söyledi;

"Genel bütçeden Muğla’ya ayrılan payın hak edilenden çok daha düşük olmasına rağmen, içinden geçtiğimiz süreçte tarihin en derin ekonomik krizini yaşamamıza rağmen, iktidarın her türlü müfettiş ve soruşturma baskısına rağmen belediye başkanlarımız asla geri atmadılar ve Muğla’nın her köşesine gayretle hizmet ettiler. Muğla, Cumhuriyet’in Kalesi’dir ve bu kalenin güçlenmesine katkı sunan tüm başkanlarıma sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum."

Aras, "eşit, adaletli hizmet götüreceğim..."

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, 48 Haber Ajansı

CHP MBB başkan adayı Ahmet Aras, 28 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, konuşmasında şunları söyledi;

"Cumhuriyet Halk Partisi, önce kurtuluş ardından kuruluş demektir. Bizde bu mirası taşımanın gururu içerisindeyiz. Hiçbir ilçeyi ayırmadan herkese eşit, adaletli hizmet götüreceğim. Yani bazılarının dediği gibi hizmet alamazsın demiyoruz. Herkese eşit, adil hizmeti götürmeye kararlıyız. Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği nasıl olur bunları göstereceğiz. Ben hiçbir siyasi görüş, etnik kimlik, mezhep ayırmadan herkesin oyunu istiyorum."

Adaylar tanıtıldı

Konuşmaların ardından Muğla CHP başkan adayları tanıtılarak tek tek sahneye çağrıldı. Program, mevcut belediye başkanları, başkan adayları, Muğla milletvekilleri, il yönetimi ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in seçim koordinasyon merkezi açılış kurdelesini kesmesinin ardından sona erdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'da, 28 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci - 48 Haber Ajansı

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla yerel seçim etkinlikleri

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri