Muğla siyaset haberleri
HABER

Kaçak yapılar, aday listeleri, atamalar

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 24.02.2024 - Kaçak yapılar, aday listeleri, Cumhurbaşkanı... / Mandalinci spoke clearly

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci imar, kaçak yapılaşma ve bakanlarla ilişkiler konularında, "açık" ve "net" konuştu. Özellikle, "kaçak yapılaşma" konusunda bakın neler söyledi? Haberde...

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, CHP Parti Meclisi üyesi Baran Bozoğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, CHP Seçim Komisyonu Başkanı Recai Seymen’le birlikte basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Mandalinci'ye eşi Sezil Mandalinci de eşlik etti.

Tamer Mandalinci 2

Tuna Işın, Tamer Mandalinci, Sezil Mandalinci (Soldan sağa)

Bodrum'un en önemli 3 sorunuyla ilgili bir soruya CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci su sorunun ilk sırada olduğunu ancak Bodrum'un su sorununun yerel ölçekte değerlendirilemeyeceğini belirtti. Mandalinci, 3 ana başlığı da şöyle sıraladı;

"Su sorununun yanı sıra kanalizasyon, estetik ve trafik sorunların da öncelikli başlıklardır."

"Cumhurbaşkanımızın kapısı..."

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, hizmet üretirken siyasi parti ayrımı yapmadığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bodrum için gerekirse Cumhurbaşkanımızın kapısını aşındıracağız yapılması gereken işi anlatacağız, ‘memleket meselesi, Türkiye’nin tanıtımı için zarurettir’ diyeceğiz. Sonuca ulaştırıncaya kadar bütün kapıları çalacağız. Siyaset bir yana söz konusu Bodrum ise çözüm üretmeliyiz."

Kaçak yapılar yıkılacak mı?

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, "imar" ve "kaçak yapılar" konularında sorulan, "kaçak yapılarla mücadele konusunda kararınız ne olacak" sorusuna şu yanıtı verdi;

"Hükümetin kesinlikle şunu demesi lazım; 'arkadaşlar seçim de olsa bu saatten sonra imar barışı söz konusu değil.' İnsanlar bu beklentiye girmesin. İnsanlarımız her seçim döneminde bu beklentiye girdikçe yapılarını ya büyütme yoluna gidiyorlar. Ya hazine arazilerine yeni yapılar yapıyorlar. Ya da imarsız yerlere yeni yapılar yapıyorlar. Bu da bir devlet sorunu, bana bakarsanız."

Kaçak yapı yapanla, kaçağa itibar etmeyenin arasındaki haksızlığı gidermek gerektiğine de dikkat çeken CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, bu konunun ancak merkezi hükümetin üreteceği çözüm önerileriyle son bulacağını belirtti.

Tamer Mandalinci 3

Baran Bozoğlu, Tuna Işın, Tamer Mandalinci, Sezil Mandalinci (Soldan sağa)

Adaylar ve atamalar sorunu

Aday adayı olup aday gösterilmeyen belediye başkan aday adayları ve ön seçim sonucu sandıktan çıkan listelerle belediye meclis üyesi aday adayı olan isimlerle ilgili sorulara CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın yanıt verdi.

Işın, Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adayı olan isimlerin aday gösterilmemesi konusundaki tepkilerle iglili soruya, "CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir, koltuğum ne olacak diye düşünenlerin partisi değildir. Bu yaklaşımla hiçbir arkadaşımızın küskünlüğü yoktur, kendileriyle görüşüyoruz" yanıtını verdi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Nadir Ataman’ın Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Listesi’ne alınması ile ilgili soruyu da şöyle yanıtladı;

"Cumhuriyet Halk Partisi'nde meclis üyesi olmuş bütün arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi'nin meclis üyesidir. Ne Ekrem İmamoğlu'nun meclis üyesidir. Ne İstanbul'un. Hiç fark etmez. İstanbul'dan biri gelip burada yaşıyorsa ve buranın yurttaşıysa, İstanbul'dan... Ve bahsedilen arkadaş ta burada yaşıyor. Ve o arkadaşta burada yaşıyor. Yani buranın sorunlarıyla dertlenebilir. Yani bunda kötü bir sorun olduğunu düşünmüyorum ben."

CHP Bodrum'a Kayyum atandı mı?

CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, CHP Bodrum Belediye Meclis üye adaylarının listesinin hazırlanması aşamasında sorun çıktığı bu nedenle CHP Genel Merkezince kayyum atandığı iddialarıyla ilgili soruyu da şöyle yanıtladı;

"Kayyum sistemi maalesef bizde yok. Maalesef demeyelim, iyi ki bizde yok. Kayyum sistemi; doğuya, güneydoğuya baktığınız zaman merkezi iktidarın takdiridir."

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Bodrum

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri