Muğla siyaset haberleri
HABER

İYİ Parti adayı adaylıktan çekildi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 14.02.2024 - İYİ Parti adayı adaylıktan çekildi / İYİ Party candidate withdrew his candidacy

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in rozetini taktığı Seydikemer belediye başkan adayı Harun Sağır adaylıktan çekildi. Peki ama aylardır hazırlanan Sağır neden vaz geçti? Haberde...

Eski Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, turizm sektöründeki iş insanlarından Muğlalı Harun Sağır, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda Meral Akşener tarafından Seydikemer belediye başkan adayı olarak açıklanmıştı. Sağır'a İYİ Parti rozetini bizzat Akşener takmıştı.

2023 Aralık ayından bu yana Seydikemer'de adaylık çalışmalarını sürdüren Harun Sağır yazılı bir açıklama yaparak İYİ Parti Setdikemer belediye başkan adaylığından ayrıldığını duyurdu. Sağır'ın açıklaması şöyle;

"Yaklaşık 3 aydır Seydikemer'de belediye başkan adayı olarak çalışmalar sürdürmekteydim. Bu süreç, 2023 yılı Kasım ayı içerisinde İYİ Parti, CHP, DEVA ve SP ilçe başkanlarının iş birliği ile başladı. İlçe başkanları uzun süredir ilçede yerel seçimlere yönelik ittifak halinde çalışmalar yaptıklarını ifade ederek şahsıma Seydikemer İttifakı'nın adayı olma teklifi yaptılar. İttifak halinde seçime girilmesi koşuluyla aday olacağımı ifade ettim ve İYİ Parti Seydikemer Belediye Başkan adayı oldum.

Seçimlere şahsımın başkan adaylığında girilmesi ve başka aday çıkarılmaması hususunda taahhüt verilmiştir. Ancak geldiğimiz süreçte, ittifakın en büyük ortağı olan CHP'nin aday çıkarması üzerine Seydikemer'de kurulan ittifak bozulmuş ve siyasi açıdan dağınık bir süreç ortaya çıkmıştır. Bu dağınık sürecin oluşmasında siyasi partilerin genel başkan düzeyinde olumsuz tutum ve davranışları etkili olmuş ve maalesef Seydikemer İttifakı'nın sürdürülmesi imkansız hale gelmiştir. Seydikemer'de belediye başkan adaylığından çekiliyorum."

Seydikemer belediye başkan adayı Harun SağırİYİ Parti Seydikemer belediye başkan adayı Harun Sağır

Harun Sağır kimdir?

12 Haziran 1975 yılında Temel mahallesinden Tahir ile Gerişburnu mahallesinden Nuriye’nin ilk evladı olarak doğdu. İlkokulu Fethiye Çalıca İlkokulunda, ortaokulu Eşen Ortaokulunda ve Liseyi Fethiye Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesinde Yerel Yönetimler alanında eğitimini sürdürmektedir.

1993-2000 yılları arasında turizm alanında çalışan Harun Sağır, 2002 yılında kendi kurduğu işletmelerle ticarete atılmış ve halen devam etmektedir. 2012 yılında Fethiye’den ayrılarak ilçe olan Seydikemer’de esnaf arkadaşları ile birlikte Esnaf ve Sanatkârlar Odasını kurmak üzere çalışmalar yapan Sağır, 2014 yılında odanın kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

2018-2023 yılları arasında oda başkanlığı yapmıştır. Oda başkanı olduğu dönemde Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği disiplin kurulu başkanlığı yapmıştır. Kurucu başkanlık ile birlikte üçüncü dönemi devam eden Harun Sağır, Seydikemer Belediye Başkan adayı olmak üzere 1 Aralık 2023 tarihinde oda başkanlığından ayrılmıştır.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunan Harun Sağır, oda başkanlığı döneminde esnaf odasına ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alarak Türkiye’de bu anlamda bir ilke imza atmıştır.

Harun Sağır, Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığı yaptığı dönemde yeni ilçe olan Seydikemer’in tanıtımına ve gelişmesine öncülük etmiş ve önemli çalışmalar yapmıştır. Harun Sağır evli ve üç çocuk babasıdır.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Harun Sağır

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri