Muğla Valiliği haberleri 1
HABER

Marmaris’e devasa spor kompleksi

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Muğla Valiliği haberleri

 

Muğla ilçe haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 15.02.2024 - Marmaris’e devasa spor kompleksi / Significant Youth and Sports Investment in Marmaris

Marmaris'e 2000 seyirci kapasiteli spor salonu, gençlik merkezi ve 2 adet tenis kortu yapılacak.

Muğla Valiliği ile Spor Toto teşkilatı arasında Marmaris Beldibi Mahallesinde 2 bin seyirci kapasiteli spor salonu, gençlik merkezi ve 2 adet tenis kortu yapımı için protokol imzalandı.

Muğla Valiliği 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Muğla Valisi İdris Akbıyık, Spor Toto Teşkilat Başkanı Metin Ayvazoğlu ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş katıldı.

Muğla'da por yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini belirten Muğla Valisi İdris Akbıyık, şunları söyledi;

Marmaris’e spor kompleksi 3

Marmaris’e spor kompleksi

"Spor Toto ile 2 bin seyirci kapasiteli spor salonu, gençlik merkezi ve 2 tenis kortunun protokolünü imzaladık. Geçen hafta öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi için 3. etap yurt projesinin protokolünü imzaladık. İlimizde spor artık marka haline geliyor. Bu tesisler ilimizde yaşayan vatandaşlarımız, gençlerimiz ve profesyonel yarışçılar için büyük önem arz ediyor."

Muğla’nın profesyonel anlamda çok fazla ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yaptığını belirten Muğla Valisi İdris Akbıyık, "58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Yamaç Paraşütü Dünya Akro Kupası Süper Finali, Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışları, Uluslararası Optimist Yelken Yarışları, Uluslararası The Bodrum Cup Yelken Yarışları, Plaj Güreşi Dünya Şampiyonası gibi çok önemli spor organizasyonları ilimizde gerçekleşmiştir. Uluslararası kanallarda verilen bu yarışlar ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlamıştır" dedi.

Muğla Valisi İdris Akbıyık, Şubat 2024

Muğla Valisi İdris Akbıyık, Şubat 2024

Muğla Valisi İdris Akbıyık konuşmasını şöyle sürdürdü;

"İlimizde 2023 yılı içerisinde; 9 uluslararası, 262 ulusal, 33 bölgesel, 3 analig, 335 il faaliyeti ile birlikte toplam 642 spor faaliyeti düzenlenmiştir. Bu faaliyetlere yaklaşık 100 bin sporcu katılmıştır. İlimiz sporcuları 2023 yılı içerisinde uluslararası faaliyetlerde 85 adet madalya, ulusal faaliyetlerde 321 madalya alınmıştır. Ayrıca farklı branşlarda 21 sporcumuz Milli formayı giymeye hak kazanmıştır.

Toplam da 8 süper lig, 5 birinci Lig, 8 ikinci Lig, 10 bölgesel lig olmak üzere liglerde mücadele eden toplam 31 spor kulübü bulunmaktadır. İlimizde 458 spor kulübü, 107 bin 220 lisanslı sporcu ve 13 bin 145 faal sporcu bulunmaktadır. İlimizde 57 spor branşında faaliyetler gerçekleştirilmektedir."

Marmaris’e spor kompleksi 2

Marmaris’e spor kompleksi

Muğla'daki spor yatırımları hakkında bilgiler de veren Muğla Valisi İdris Akbıyık, "Marmaris Bozburun futbol sahamızın modelizasyonu, Köyceğiz Toparlar futbol sahası doğal çim futbol sahası inşaatı devam ediyor. Datça Spor Salonumuz yenileniyor. Düğerek futbol sahamız yenilenerek hizmete girdi. Menteşe 1500 kişilik 3. Etap öğrenci yurdumuz 14 Mart’ta ihale edilecek. Dalaman futbol sahası yenileme çalışması devam ediyor. Köyceğiz Su sporları binamız olimpik hazırlık merkezine dönüşmek üzere ihale edilecek. Milas Gölbaşı Eğitim Merkezi spor salonu ihale aşamasında. Ayrıca Bodrum’da 400 kişilik yurtlarımız da önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın M uğla'da çok önemli yatırımları hayata geçirdiğini vurgulayan Muğla Valisi İdris Akbıyık konuşmasını şu sözlerle noktaladı;

"Gençlik ve spor alanında önemli yatırımları ilimize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Spor Toto Teşkilatı Başkanımıza ve tüm ilgililere teşekkür ediyoruz."

TAGS;

Muğla Valiliği

Muğla Valiliği Haberleri