Muğla Valiliği haberleri 1
HABER

Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Muğla Valiliği haberleri

 

Muğla ilçe haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 12.02.2024 - Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor

Muğla Valisi İdris Akbıyık Seydikemer'de inşaa edilecek 16 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma törenine katıldı.

Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor 2

Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor

Muğla Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama aşağıda;

"Valimiz Sayın İdris Akbıyık, Seydikemer ilçesinde, 16 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma törenine katıldı.

Düzenlenen törende öğrenciler halk oyunları gösterisi sundu.

Geleceğin teminatı çocukların kaliteli ve donanımlı eğitim yuvalarında en güzel şekilde yetişmesinin öncelikli hedef olduğunu vurgulayan Valimiz Sayın İdris Akbıyık, '
Bizler de devletimizin, hükümetimizin eğitime sağladığı kaynakları en iyi, en verimli şekilde kullanıyoruz. Muğla’mızda okullarımızın fiziki yeterliliğini her geçen gün daha üst noktalara taşımak için yoğun çalışma içerisindeyiz. Özellikle son dönemlerde gerek devletimizin yaptığı gerekse de hayırseverlerimizin sağladığı katkılar neticesinde önemli miktarda yeni okul yapılmış ve mevcut okullarımız da fiziki olarak yeniden düzenlenmiştir. Muğla’mızda, okullarımızın fiziki yeterliliğini her geçen gün daha da üst noktaya taşımak için gayret ediyoruz' diye konuştu.

Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor 3

Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor

Muğla’ da geçen yıl 7 proje ile 98 derslikli okulun yapımının tamamlandığını ve eğitim öğretime hazır hale getirildiğini söyleyen Valimiz Sayın İdris Akbıyık, 2024 yılı ve gelecek yıllarda 24 proje ile 372 derslikli okulun eğitim camiasına kazandırılmış olacağını ifade etti.

Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor 5

Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor

Okul inşaatı tamamlandığında 16 derslik, 80 kişilik çok amaçlı salon, kütüphane, görsel sanatlar atölyesi, spor salonu, bilgisayar dersliği, müzik dersliği, fizik ve biyoloji laboratuvarı, idari birimler ile diğer mahalleriyle çağın gereklerine uygun öğrencilerin hizmetine sunulacak.
"

Seydikemer'e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılıyor

Muğla Valisi İdris Akbıyık

TAGS;

Muğla Valiliği

Muğla Valiliği Haberleri