Muğla Valiliği haberleri 1
HABER

Muğla Valisi Akbıyık eğitim yılı açılışına katıldı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Muğla Valiliği haberleri

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 11.09.2023 - Muğla’da "İlköğretim Haftası" ve "2023-2024 eğitim-öğretim yılı açılışı" düzenlenen törenle kutlandı. Törene Muğla Valisi İdris Akbıyık da katıldı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türdü 100. Yıl İlkokulu bahçesinde düzenlenen program renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar çeşitlik gösterilerle eğlenirken, eğitim camiası, kent yöneticileri ve veliler de güzel anlar yaşadı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in mesajı okundu. Programda bir konuşma yapan Muğla Valisi İdris Akbıyık, 2023-2024 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederek öğrencilere güzel ve başarılı bir eğitim yılı diledi. Geçtiğimiz yıllarda pandemi, deprem, yangın, sel gibi felaketlerin yaşandığını belirten Vali İdris Akbıyık, “Ülke olarak büyük badireler atlattık, büyük bedeller ödedik. Allah’ın izni ile devletimiz ve milletimiz birlik bütünlük içerisinde bu felaketlerin acısını en aza indirdi. Üstesinden gelebildi. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin. Bu felaketlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Muğla Valisi İdris Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık

Muğla Valisi İdris Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık, Eylül 2023 - 48 Haber Ajansı

Kalkınma ve ilerleme yolunda Türkiye Yüzyılının hedeflerine ulaştıracak en temel gücün eğitimli ve nitelikli insan gücü olduğunu ifade eden Vali İdris Akbıyık, il genelinde 839 resmi ve özel okulda toplam 162 bin 194 öğrenci ve 15 bin 476 yönetici ve öğretmen ile 2023-2024 eğitim öğretim yılına başlandığını söyledi. Vali İdris Akbıyık, “Yaz tatilinde eksikliklerimizi tamamlayarak, bugün okullar olarak, öğretmenler olarak, milli eğitim olarak, kurum ve kuruluşlar olarak, öğrenciler olarak yeni bir eğitim-öğretim yılına daha güçlü bir şekilde hazırız” dedi.

Vali İdris Akbıyık konuşmasına şöyle devam etti:


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm alanlarda olduğu gibi, eğitim alanında da milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, araştıran, sorgulayan bilgi ve teknoloji üretebilen- değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri yakından takip eden öğrenciler yetiştirmek için her türlü imkânımızı seferber ediyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci asrını güçlü bir şekilde karşılamak için, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi bir eğitim alması, gelişmeye ve araştırmaya açık olabilmeleri, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim öğretim görmeleri için tüm taraflarla var gücümüzle çalışıyoruz.

Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Muğla Valisi İdris Akbıyık, “Çok okumalı, araştırmalı, çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalısınız. Kendinizi iyi yetiştirmeli, başka bir deyişle çağı yakalamalısınız. Sizlerin ülkesini, bayrağını, tarihini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık bireyler olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır. Kim var diye sorulduğunda, sağına ve soluna bakmadan, ben varım diyecek bir gençliktir özlemimiz.” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu. İlk ders zilinin çalmasının ardından Muğla Valisi İdris Akbıyık ve eşi Sevim Akbıyık ile protokol üyeleri sınıfları gezerek, öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi.

Muğla Valisi İdris Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık 2

Muğla'da coşkulu eğitim yılı açılışı, Eylül 2023 - 48 Haber Ajansı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türdü 100. Yıl İlkokulu bahçesinde düzenlenen programa Muğla Valisi İdris Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık, Ak Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, Muğla İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Yarbay Akın Coşkunlar, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

TAGS;

Muğla Valiliği

Muğla Valiliği Haberleri