Muğla Valiliği haberleri 1
HABER

Vali Orhan Tavlı romanlarla buluştu

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dünya Romanlar Günü

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber (GHA) - 08.04.2023 - Muğla Valisi Orhan Tavlı Dünya Romanlar Gününde kültür mozaiğimizin en güzide renklerinden olan Roman vatandaşlarımızla iftarda bir araya geldi.

Muğla’mızın kültürel zenginliğine ve çeşitliliğine değer katan Roman vatandaşlarımızın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayını tebrik eden Vali Orhan Tavlı Ramazan ayının bereketiyle bir araya geldiğimiz bu iftar sofrasında bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Orhan Tavlı romanlarla buluştu, 2023 2

Vali Orhan Tavlı romanlarla buluştu, 2023

Önümüzdeki günlerde bir aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen mübarek Kadir Gecesi'ne ulaşılacağını anımsatan Vali Orhan Tavlı, "Rabb'imden bizleri mübarek Ramazan ayına kavuşturduğu gibi dünyamızın ilk vahiy ile şereflendiği Leyle-i Kadire ve Ramazan Bayramına da eriştirmesini niyaz ediyorum. Siz kardeşlerimle birlikte tüm Roman vatandaşlarımıza hayırlı, bereketli bir ramazan diliyorum." diye konuştu.

Muğla’nın, bambaşka renklerin bir araya gelerek muhteşem desenleri olan eşsiz bir kültür mozaiği olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı Yaşam enerjileri ve farklılıklarıyla kültür mozaiğimizin en güzide renklerinden olan Roman vatandaşlarımızın Dünya Romanlar Günü’nü kutladı.

Vali Orhan Tavlı romanlarla buluştu, 2023 3

Vali Orhan Tavlı romanlarla buluştu, 2023

Söz alan Roman toplumu temsilcileri yakın ilgisi ve alakası nedeniyle Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya teşekkür etti.

Menteşe Öğretmenevindeki iftar programına Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Burak Mülayim ve roman vatandaşlarımız katıldı.

TAGS;

Muğla Valisi Orhan Tavlı

Dünya Romanlar Günü

Muğla Valiliği Haberleri