Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Muğla'da Kurban Bayramı hazırlıkları

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

 

Muğla hastaneleri

48 Haber (GHA) - 23.06.2023 - Muğla Valiliği'nde bayram tedbirleri ve trafik değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Okumadan yola çıkmamanızı öneriyoruz...

https://www.gumuslukrehberi.com/mugla-haber-703.html

“2023 Yılı Kurban Bayramı Tedbirleri” genelge kapsamı ile bayram süresince il genelindeki asayiş ve güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü toplantı Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutan Vekili Binbaşı Gökhan Tula, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Emin Oral Bülbüloğlu, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Burak Mülayim, Muğla İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Murat Kamal, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Filiz Karacaağaç, Karayolları 26. Şube Şefi Duru Öztop, Muğla İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Albay Selahattin Kınık, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Temel, Muğla Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Emre Alay, Muğla Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Burcu Avcı ile ilgili personel katıldı.

Toplantıda, il girişleri ve ilçeler arasında bulunan yol kontrol noktalarında 24 saat esasıyla denetimlerin aralıksız süreceği ve bayram tedbirleri kapsamında 5946 personelin görev alacağı belirtildi.

Muğla'da bayram hazırlıkları

Muğla'da bayram hazırlıkları, 2023

Kurban Bayramı nedeniyle karayolu ile seyahat edecek vatandaşlarımızın emniyet kemeri kullanmasının önemine dikkat çekilmesi amacıyla “Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz” mottosuyla hazırlanan afişlere yer verilecek.

Trafik güvenliğinin en üst düzeyde sağlanabilmesi amacıyla Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz mottosuyla hazırlanan afişler ile “Yolumuz dikkat edenlerle, Kurallara uyanlarla güvenli. Hep birlikte nice bayramlar için sana güveniyoruz” sloganıyla sürücülerin ve yolcuların emniyet kemeri kullanma oranını artırmak amacıyla hatırlatıcı nitelikte kullanılacak.

Bayram süresince özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde helikopter ve drone denetimleri sürekli olarak devam edecek.

Yol kontrol noktaları ve otogarlarda Otobüslerde emniyet kemeri kullanımına ilişkin denetimlere ağırlık verilerek yolcuların “otobüslerin karıştığı trafik kazalarında araçların devrilmesi ve araçtan dışarı savrulmalarının önlenmesi amacıyla emniyet kemeri kullanmaları”, şoförlerin ise “taşıt kullanırken cep telefonu ile konuşmamaları” konularında bilgilendirilme çalışmaları yapılacak.

Tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik eden Vali Orhan Tavlı, bayramı rahat ve huzur içerisinde geçirmeyi temenni ederek bayram süresince görev yapacak tüm personele de başarılar temennisinde bulundu.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Muğla bayram önlemleri

Muğla Valiliği

Muğla Genel Haberleri