Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Bodrum'dan nerelere tek hatla gidilecek?

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

Yayıncı notu

48 Haber Ajansı ve ajans çatısı altında yayın yapan internet haber sitelerinde yayınlanan haberlerdeki yazılı, sesli, video şeklindeki görüş, demeç, yorum ve açıklamalar kaynaklarına aittir. Görüş, demeç, yorum ve açıklamaları yayınlamamız; desteklediğimiz, onayladığımız, fikir birliği içinde olduğumuz ya da karşı olduğumuz anlamına gelmez.
Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 05.06.2024 - Bodrum'dan nerelere tek hatla gidilecek? / Milas Airport will be reached with a single vehicle

Milas Havalimanı, Milas merkez, Menteşe merkez hatlarında neler değişti? İlk ve son duraklarda neler değişti? Haritalarla EN ANLAŞILIR HABER...

Bodrum’a diğer ilçeler ve havalimanlarından toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayan yolcuların doğrudan şehir merkezine ulaşmaları amacıyla, vatandaşların talebine karşılık veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, eski otogarın yeniden faaliyete aldı.

Bodrum’da toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuları önemli derecede rahatlatacak olan değişiklik Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Bodrum’a diğer ilçelerden gelen araçlar aktarma yapmadan eski otogarda seferlerini tamamlayacak.

Bugüne kadar geçerli olan düzenlemenin yolcu ve şoför esnafı için zorluk olduğunu değerlendiren Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), ilçeye seferi bulunan Özel Toplu Taşıma Araçlarının güzergah başlangıç ve bitiş noktasını yeniden Bodrum eski otogarı olarak belirledi. Yeni düzenlemeyle MUTTAŞ ve HAVAŞ araçları da eski otogarı kullanarak havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların da aktarma yapmadan direkt merkeze ulaşmaları sağlanacak.

Neydi?

Milas Torba kavşağında inşaa edilen Bodrum Yeni Otogarının açılmasından sonra Bodrum kent içindeki eski otogar'dan Milas Havalimanı, Milas ilçesi ve Muğla merkez Menteşe ilçesine dolmuş seferleri kaldırılıp tamamının ilk ve son durağı Bodrum yeni otogar olarak değiştirildi.

Milas Havalimanı Bodrum güzergah bilgileri

Milas Havalimanı Bodrum güzergah bilgileri, 06 Haziran 2024 - 48 Haber Ajansı

Bodrum Belediyesi'nin o dönemki yönetimi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararları nedeniyle Milas Havalimanı'na gidecek ya da Milas Havalimanı'ndan Bodrum'a gelecek yolcular önce Bodrum Yeni Otogarı'na oradan da havalimanı ya da Bodrum eski otogarına aktarmalı 2 araçla gidip gelebiliyorlardı.

Ne oldu?

Yaklaşık 3 yıl süren bu uygulama MBB Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci'nin talimatıyla UKOME'ye taşındı. UKOME'den alınan kararla havalimanı transferleri ile Milas ilçesi ve Muğla Menteşe ilçesi dolmuşlarının ilk son durağı Bodrum eski otogarı oldu. Yani bu ne demek? Aşağıda...

Bodrum, eski - yeni otogar güzegah - 48 Haber Ajansı

Bodrum, eski - yeni otogar güzegah - 48 Haber Ajansı

Araç değiştirmeden seyahat

Milas Airport

Milas Airport - 48 News Agency

Havalimanı transferleri

Milas ve Muğla bölgesinden gelen dolmuşlar ile havalimanı transferi yapan otobüslerin ilk ve son durağı artık Bodrum merkez çarşı içinde yer alan Eski Otogar oldu. Yani Milas Havalimanı'na gidecek Bodrum çıkışlı yolcular Bodrum eski otogrdan havalimanı transfer otobüslerine binince Bodrum Torba Otogarında araçtan inmeden, araç değiştirmeden havalimanına devam edebilecekler. Dönüşte de Milas Havalimanı'ndan servis otobüslerine binecek yolcular Bodrum Torba (yeni) otogarda araçtan inmeden, araç değiştirmeden Bodrum Eski Otogarı'na gelebilecekler.

Bodrum dolmuş

Bodrum dolmuşları, arşiv - 48 Haber Ajansı

Milas ve Menteşe yolcuları

Aynı şekilde Milas ve Muğla Merkez ilçe Manteşe'ye gidecek yolcular da Bodrum eski otogardan domuşa binip, Bodrum Torba (yeni) otogarına gidip araç değiştirmeyecekler. Bodrum eski otogardan binecekleri araçla Milas ilçesi ve Muğla Menteşe ilçesine gidebilecekler. Dönüşte de aynı uygulama devam edecek.

Not: Belediyeler güzergahlarda, saatlerde değişiklik yapabilir. MUTTAŞ, Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi telefon, tablet uygulamalarını indirerek son güncellemeleri takip edebilirsiniz. 48 Haber Ajansı da 7/24 aktif olarak değişiklikleri sayfalarıba taşıyacaktır.

Tüm açıklamalar aşağıda

Özdemir'den açıklama

Vatandaşların talepleri doğrultusunda özel toplu taşıma araçlarının başlangıç ve bitiş noktasının eski otogar olarak değiştirildiğini belirten Muğla Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdür Vekili Süleyman Özdemir, “Vatandaşlarımızın ve şoför esnafımızın talepleri doğrultusunda diğer ilçelerden Bodrum’a gelen özel toplu taşıma araçlarının başlangıç ve bitiş noktası olarak Bodrum şehir merkezinde olan eski otogar olarak belirlendi” dedi.

Ünlü'den açıklama

Vatandaşların yeni uygulamadan son derece memnun olduğunu söyleyen Milas Park kooperatif başkanı İsmet Ünlü, "Günümüzde insanlar için en değerli şey zamandır. 2021 Haziran ayından bu güne kadar vatandaşlar Bodrum’da eski otogardan yeni otogara, oradan da havaalanına gidiyordu. Bir vatandaş iki araç değiştirmek durumunda kalıyordu. Bu sistemin yanlış olduğu belirttik. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Aras taleplerimiz doğrultusunda ilk ve son durak yeniden Bodrum eski otogarı oldu. Bundan hem vatandaşlarımız, hem de şoför esnafı son derece memnun kaldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Özdemir'den açıklama

Muğla Kooperatif Başkanı Tahir Özdemir Eski uygulamadan dolayı çok sıkıntılar yaşadık. Yolcuları yeni otogara bırakıyorduk. Oradan ikinci bir dolmuşa binmek zorunda kalıyordu. Bize de tepki gösteriyorlardı. Yapılan uygulamadan herkes memnun. Yeni uygulamayı hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Arık'tan açıklama

Yatağan Kooperatif Başkanı Cengiz Arık, “ Yeni sistemden bizler ve yolcularımız çok memnunuz. Önceden yolcularımızı yeni otogarda indiriyorduk. Yolcular ikinci araca binerek gidecekleri yere gidiyordu. Bu düzenlemeyle yolcular da biz de rahatladık” dedi.

Aras'tan açıklama

Konu hakkında açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Mevcut uygulamada diğer ilçelerden gelen yolcular Bodrum merkezine aktarmalı olarak seyahat ediyordu. Bu da bazı sıkıntıları ortaya çıkardı. Bu konuda vatandaşlar ve esnaflarımızdan talepler aldık. Konuyu değerlendirdik ve yeni bir düzenleme yaptık. Artık Bodrum’a diğer ilçelerden gelen ÖTTA’lar aktarma olmadan güzergahlarını eski otogarda tamamlayacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın taleplerini dinliyor, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak hizmetleri uygulamaya devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.

Information!

Publisher's note: Opinions, statements, comments and explanations in the form of written, audio and video in the news published on 48 News Agency and internet news sites broadcasting under the umbrella of the agency belong to their sources. We publish opinions, statements, comments and statements; It does not mean that we support, approve, agree or oppose it.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla hastaneleri

TAGS;

Muğla news

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri