Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

Yayıncı notu

48 Haber Ajansı ve ajans çatısı altında yayın yapan internet haber sitelerinde yayınlanan haberlerdeki yazılı, sesli, video şeklindeki görüş, demeç, yorum ve açıklamalar kaynaklarına aittir. Görüş, demeç, yorum ve açıklamaları yayınlamamız; desteklediğimiz, onayladığımız, fikir birliği içinde olduğumuz ya da karşı olduğumuz anlamına gelmez.
Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 10.03.2024 - Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı / Muğla 6th Anchovy Festival was held

Muğla Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen 6. Hamsi Festivali Menteşe ilçesinde yapıldı. Festival kapsamında konuklara 5 ton hamsi ikram edildi.

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı 1

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı

Menteşe merkez ilçe kent meydanında düzenlenen 6. Hamsi Festivali'ne Muğla Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Muğla milletvekili Kadem Mete, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, belediye başkan adayları ile siyasi partilerin temsilcileri ve yüzlerce vatandaş atıldı.

Etkinliği düzenleyen Muğla Karadenizliler Derneği Başkanı Celal Karakaş, "Geleneksel hale getirdiğimiz festivalimizin Karadeniz şehirleri ile Muğla arasında bir köprü olmasını temenni ediyoruz. Değerli misafirlerimize ve etkinliğimize desteklerini sunan tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı 2

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı

Muğla Valisi İdris Akbıyık, "ülkemizin güzide şehirlerinden Muğla’da görev yapıyoruz. Şehrin daha iyi hizmetler alması açısından var gücümüzle çalışıyoruz. Muğla Karadenizliler Derneği’ne bu anlamlı buluşma için teşekkür ediyoruz" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederek, "Uzun yıllar Muğla’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı Muğlalı olarak kabul ediyoruz. Muğlalı vatandaşlar olarak farklı şehirlerde doğup Muğla’da yaşayan vatandaşlarımızı kucaklamaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı 3

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı

Kendisi de Rizeli olan AK Parti Muğla milletvekili Kadem Mete, "Rize’de doğup Muğla’da yaşamaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Muğla’ya hizmet etmeye devam edeceğim" dedi.

Festival kapsamında katılımcılara 5 ton hamsi dağıtımı yapıldığı bilgisi verildi. Bunun yanı sıra tarhana çorbası ikramında da bulunuldu. Festivalde Karadeniz yöresinin sanatçıları sahne aldı, katılımcılar yöresel danslarla doyasıya eğlendi.

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı 5

Muğla 6. Hamsi Festivali yapıldı

Information!

Publisher's note: Opinions, statements, comments and explanations in the form of written, audio and video in the news published on 48 News Agency and internet news sites broadcasting under the umbrella of the agency belong to their sources. We publish opinions, statements, comments and statements; It does not mean that we support, approve, agree or oppose it.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla hastaneleri

TAGS;

Muğla news

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri