Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Muğla'da "dolu" yolları kapattı

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

Yayıncı notu

48 Haber Ajansı ve ajans çatısı altında yayın yapan internet haber sitelerinde yayınlanan haberlerdeki yazılı, sesli, video şeklindeki görüş, demeç, yorum ve açıklamalar kaynaklarına aittir. Görüş, demeç, yorum ve açıklamaları yayınlamamız; desteklediğimiz, onayladığımız, fikir birliği içinde olduğumuz ya da karşı olduğumuz anlamına gelmez.
Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 09.02.2024 - Muğla'da "dolu" yolları kapattı / Hailstorm closed the roads

Muğla'nın Menteşe ve Milas ilçelerinde yoğun dolu yağışı oldu. Yollar kardan değil ama doludan kapandı. Ekipler gece boyu çalıştı.

Kar yağışının yğksek kesimlerde bile geciktiği Muğla'da dün gece yarısından sonra dolu yağışı vardı. Özellikle 2 ilçede dolu yağışı çok etkili oldu. Milas'ta Gürceğiz ve Bayır mahallelerinde dolu yağışı nedeniyle yolların ulaşıma kapanması üzerine Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri iş makinalarıyla müdahalede bulundu. Kapanan yollar sabaha kadar süren çalışmalarla sürekli olarak temizlendi ve trafiğe açıldı.

Milas dolu yağışı, 8 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı

Milas dolu yağışı, 8 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da gece yarısı ekiplerin çalışmalarını denetleyip bilgi aldı. Tokat, "Dolu yağışı sonrasında kapanan yollara ekiplerimizden anında müdahale etti. İlçemizde perşembe günü akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle Gürceğiz ve Bayır mahallelerinde yolların ulaşıma kapanması sonrasında Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz anında müdahalede bulunularak kapanan yolları açtı" dedi.

Milas dolu yağışı, 8 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı 2

Milas dolu yağışı, 8 Şubat 2024 - 48 Haber Ajansı

Menteşe ilçesinde dolu ve kar

Muğla'nın merkez Menteşe ilçesinde de dün gece dolu heyecanı yaşandı. Yoğun dolu yağışı nedeniyle bir çok noktada yollar kapandı ve beyaza büründü. Gök gürültülü sağanak yağmur bir anda yerini dolu yağışına bıraktı.

Dolu yağışı sonrası mazgallar tıkanırken, vatandaşlar ve belediye binaların giriş ve zemin katlarına yağmur suyu girmemesi için yoğun çaba sarf etti.

Önümüzdeki 5 gün sağanak yağış

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Muğla'da hafta sonu ve önümüdeki hafta için sağanak yağış uyarısı yaptı. Hava sıcaklığı 5 ila 12 derece arasında değişecek.

Muğla merkez ve ilçeleri CANLI HAVA DURUMU için TIKLAYIN LÜTFEN:

https://www.48haber.com.tr/TR/hava-durumu-mugla-ilceler.html

Information!

Publisher's note: Opinions, statements, comments and explanations in the form of written, audio and video in the news published on 48 News Agency and internet news sites broadcasting under the umbrella of the agency belong to their sources. We publish opinions, statements, comments and statements; It does not mean that we support, approve, agree or oppose it.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla hastaneleri

TAGS;

Muğla news

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri