Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Operasyon; aralarında Muğla da var

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

Yayıncı notu

48 Haber Ajansı ve ajans çatısı altında yayın yapan internet haber sitelerinde yayınlanan haberlerdeki yazılı, sesli, video şeklindeki görüş, demeç, yorum ve açıklamalar kaynaklarına aittir. Görüş, demeç, yorum ve açıklamaları yayınlamamız; desteklediğimiz, onayladığımız, fikir birliği içinde olduğumuz ya da karşı olduğumuz anlamına gelmez.
Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 11.01.2024 - Operasyon; aralarında Muğla da var / Operation; Muğla is among them

Aralarında Muğla'nın da bulunduğu 12 ilde yapılan eş zamanlı operasyonla 7 milyon TL dolandırdığı iddia edilen 44 kişiye operasyon düzenlendi.

E-ticaret sitelerine koydukları sahte satılık ilanlarıyla 12 ilde 30 kişiyi 7 milyon TL dolandırdığı iddia edilen 44 şüpheli teknik ve fiziki takibe alındı. Polisin Adana, Aksaray, Balıkesir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Tekirdağ, Mersin, Muğla, Niğde illerinde eş zamanlı operasyonunda 44 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri organizasyonu ve takibi sonucunda gelen şikayetler değerlendirmeye alındı. E-ticaret sitelerine sahte ilanlar koyarak 30 kişiyi, 7 milyon 369 bin 713 TL dolandırdığı iddia edilen şahıslar takibe alındı.

Siber suçlarla Mücadele şubesi ekiplerinin de katkısıyla yapılan takipte, internet ortamında e-ticaret web siteleri ve sosyal medyadaki ilan platformlarına elektrikli otomobil, kabinli motosiklet, konteyner, evcil hayvan gibi gerçek olmayan ve çok düşük ücretler içeren ilanlar yayınladıkları tesbit edildi.

İddialara ve edinilen bilgilere göre açık hatlar üzerinden alıcılarla görüşen şüpheliler kargo, nakliye, kaparo, sigorta bedeli gibi paralar talep ettikleri bu yolla da dolandırıcılık yaptıkları öne sürüldü.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yeterli delililin toplanmasının ardından aralarında Muğla'nın da bulunduğu 12 ilde 9 Ocak 2024 tarihinde Kocaeli merkez olmak üzere özel hareket polislerinin de destek verdiği eş zamanlı operasyonlar yaptı.

Operasyonda 44 şüpheli ile çok sayıda dijital, elektronik materyal ele geçirildi. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen 44 şüpheliden 41'i bugün Gebze Adliyesi’ne gönderildi. 3 şüpheli de sorgudan sonra serbest bırakıldı.

Information!

Publisher's note: Opinions, statements, comments and explanations in the form of written, audio and video in the news published on 48 News Agency and internet news sites broadcasting under the umbrella of the agency belong to their sources. We publish opinions, statements, comments and statements; It does not mean that we support, approve, agree or oppose it.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla hastaneleri

TAGS;

Muğla news

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri