Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

Yayıncı notu

48 Haber Ajansı ve ajans çatısı altında yayın yapan internet haber sitelerinde yayınlanan haberlerdeki yazılı, sesli, video şeklindeki görüş, demeç, yorum ve açıklamalar kaynaklarına aittir. Görüş, demeç, yorum ve açıklamaları yayınlamamız; desteklediğimiz, onayladığımız, fikir birliği içinde olduğumuz ya da karşı olduğumuz anlamına gelmez.
Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 13.12.2023 - MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı

Muğla'da MSKÜ bünyeside yeni diş tedavi kliniği açıldı. Yeni klinik MSKÜ Diş Hekimliği Fakültesi dahilince hizmet verecek.

MSKÜ Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde oluşturulan "Klinik 4" yeni hasta tedavi kliniğinin açılışı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Turhan Kaçar'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı 1

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı

Prof. Dr. Turhan Kaçar, Diş Hekimliği Fakültesi'nin kampüsün en genç fakültelerinden birisi olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Hızla gelişen diş hekimliğimizi bilhassa öğrencileri ve Muğlalı hemşehrilerimizi düşünerek takviye etmeye çalışıyoruz. Bu çalışmaların sonuçlarını ve başarılarını en kısa sürede göreceksiniz. Önümüzdeki sene ve bundan sonraki süreçte bu fakülteye bizim yapabileceğimiz en önemli iş, hoca kadrosunu ve fiziki imkanlarını iyileştirmektir. Öte yandan yeni binamızın inşaatı devam etmekte olup devletin imkanları el verdiği ölçüde hızlı bir şekilde, takriben 2026 yılında tamamlanması hedeflenmektedir. Bu gelişmeler sonucunda fakültemizin hem eğitim öğretim açısından hem de fiziki açıdan çok daha iyi bir konuma gelmesini umut ediyoruz. Fakültemize ve Muğlalı diş rahatsızlığı yaşayan hastalara hayırlı uğurlu olsun."

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı 2

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aladağ, yeni açılan klinikte Ortodontik tedavi ihtiyacı olan hastaların tedavilerinin de yapılabileceğini belirtti. Ayrıca, Diş Hekimliği Fakültesi'nin yeni kliniğindeki 5 tedavi üniti ile birlikte toplam ünit sayısının 30 civarında olduğunu belirterek gerek hastaların daha az beklemesi, gerekse klinik eğitimi gören öğrencilerin daha çok hasta ile ilgilenerek kendilerini geliştirmesinin sağlandığını vurguladı.

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı 4

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı

Kliniğin, öğrencilerin meslek hayatlarında büyük avantajı olacağını kaydeden Prof. Dr. Aladağ, öğrencilere ve Muğla halkına sağlanan bu imkanlardan dolayı Prof. Dr. Turhan Kaçar‘a teşekkür etti.

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı 5

MSKÜ’de Ortodonti kliniği açıldı

Information!

Publisher's note: Opinions, statements, comments and explanations in the form of written, audio and video in the news published on 48 News Agency and internet news sites broadcasting under the umbrella of the agency belong to their sources. We publish opinions, statements, comments and statements; It does not mean that we support, approve, agree or oppose it.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla hastaneleri

TAGS;

Muğla ortodonti kliniği

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri