Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

18 üniversiteden İsrail ürünlerine boykot kararı

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

Yayıncı notu

48 Haber Ajansı ve ajans çatısı altında yayın yapan internet haber sitelerinde yayınlanan haberlerdeki yazılı, sesli, video şeklindeki görüş, demeç, yorum ve açıklamalar kaynaklarına aittir. Görüş, demeç, yorum ve açıklamaları yayınlamamız; desteklediğimiz, onayladığımız, fikir birliği içinde olduğumuz ya da karşı olduğumuz anlamına gelmez.

 

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 08.11.2023 - 18 üniversiteden oluşan Adım Üniversiteleri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde toplantı. Toplantıda İsrail'i destekleyen şirketlerin ürünlerini boykot etme kararı alındı.

Kısa adı "ADIM Üniversiteleri" olan 18 üniversitenin oluştruduğu akademk topluluk Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi. Haftasonu gerçekleşen toplantı sonrası ortak açıklama yayınlandı ve bu açıklama 18 üniversitesin tamamının internet sitelerinde aynıu anda yayınlandı. Açıklanan karara göre; İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü soykırıma destek veren şirketlerin ürünlerini boykot etme kararı alındı.

ADIM Üniversiteleri İsrail boykot kararı ortak metni

ADIM Üniversiteleri İsrail boykot kararı ortak metni

Ortak açıklama şöyle;

"İsrail’in Gazze’ye uyguladığı devlet terörü karşısında ADIM Üniversiteleri olarak insanlık için sesimizi yükseltiyoruz. Son zamanlarda Gazze’de yaşanan insanlık dramı karşısında sessiz kalmak, insanlık değerlerimize ihanet etmek anlamına gelmektedir. İsrail hükümeti tarafından Gazze’ye yönelik gerçekleştirilen vahşet karşısında çocuklar dahil masum siviller yaşamlarını yitirmektedirler. Her vicdan sahibi birey gibi bu durum karşısında sessiz kalmamız mümkün değildir. İsrail ordusunu destekleyen bazı büyük şirketler de bu trajediye ortak olmaktadırlar. Biz, barışı ve insan haklarını savunan ve bu doğrultuda ’Geleceğe güçlü adım atan’ bir birlik olarak, İsrail ordusunu besleyen bu şirketlerin ürünlerine karşı boykot çağrısı yapmaktayız. Bu çağrı, masum insanlara karşı eli kana bulananlara destek olanlara insan haklarının hatırlatılması nedeniyle yapılmaktadır. Hep beraber ’Özgür Filistin’ çağrımızı küresel alanda yaygınlaştıralım, insanlık ve barış adına bu trajedinin sona ermesine yardımcı olalım."

ADIM Üniversiteleri nedir?

ADIM Üniversiteleri

ADIM Üniversiteleri

2001 yılında 4 üniversiteyle kurulan ADIM Üniversiteleri Birliği, bugün toplam 19 üniversiteden oluşmaktadır. ADIM Üniversiteleri’nin amacı eğitim- öğretim, Ar-Ge, teknik, sosyal, kültürel alanda üniversiteler arası iş birliğini geliştirmek ve ortak girişimlerde bulunmaktır.

Üniversiteler;

Adnan Menderes Üniversitesi,
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi,
Antalya Bilim Üniversitesi,
Balıkesir Üniversitesi,
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi,
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi,
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi,
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi,
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi,
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi,
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi,
Manisa Celal Bayar Üniversitesi,
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi,
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi,
Pamukkale Üniversitesi,
Süleyman Demirel Üniversitesi,
Uşak Üniversitesi,
Yalova Üniversitesi

Information!

Publisher's note: Opinions, statements, comments and explanations in the form of written, audio and video in the news published on 48 News Agency and internet news sites broadcasting under the umbrella of the agency belong to their sources. We publish opinions, statements, comments and statements; It does not mean that we support, approve, agree or oppose it.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla hastaneleri

TAGS;

ADIM Üniversiteleri

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri