Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Duruşma öncesi Akbelen çağrısı

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

 

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 11.10.2023 - Akbelen köylüleri yürüyüş yaptı

Akbelen Ormanı maden işletmeciliğiyle ilgili açılan davalar nedeniyle köylüler Muğla'da adliyeye kadar yürüyüş yaptı.

Muğla, Milas AKbelen Ormanları'nda maden işletmeciliği için İkizköylüler, Muğla İdare Mahkemesi’nde görülen dava öncesi Menteşe'deki Muğla Adliyesi'ne yürüdü.

Akbelen Ormanı’nın maden işletmeciliğine tahsisi, maden işletme ruhsatı ile izninin iptali için açılan davaların duruşması bugün Muğla İdare Mahkemesi’nde yapldı. Günler öncesinden tüm doğaseverleri yürüyüşe çağıran köylüler, sabah erken saatlerde Muğla merkez Menteşe ilçesinde bulunan Muğla Adliyesi binasına kadar yürüdü.

VİDEO

Saat 14:00'de başlayan duruşma öncesi sabahın erken saatlerinde Akbelen’de toplanan İkizköy, Karacahisar ve Çamköy Mahallesi sakinleri yaptıkları açıklamanın ardından İncirköy tepesine yürüdü. Oradan Milas’ın Beçin Mahallesine gelen vatandaşlar burada Bodrum ve Milas’tan gelen çevrecilerle buluştu.

Burada bir basın açıklaması yapan çevreciler ve köylüler daha sonra merkez Menteşe ilçesine geçerek oradan da adliye binasına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

Akbelen köylüleri yürüyüş yaptı 2

Akbelen köylüleri yürüyüş yaptı - 48 Haber Ajansı

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Akbelen duruşma

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri