Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

 

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 29.09.2023 - AK Parti'nin "2023 Şehir Buluşmaları" toplantıları kapsamında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'ya geldi. Fidan, Kavaklıdere ve Yatağan ilçelerini ziyaret etti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, kentte ilk olarak Muğla Valiliği’ni ziyaret etti. Ardından AK Parti Muğla İl Başkanlığı'na geçen Fidan kentte esnaf ziyareti de yaptı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Cuma namazını Kurşunlu Camii'nde kıldı. Cuma namazı sonrası Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "İl Danışma Toplantısı"na katılan Fidan öğleden sonra da Kavaklıdere ve Yatağan ilçelerini ziyaret etti.

İlk durak Muğla Valiliği

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Muğla ziyaretinin ilk ayağını Muğla Valiliği oldu. Burada Muğla Valisi İdris Akbıyık'ı makamında ziyaret eden Fidan yerel folklorik kıyafetler giymiş çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı. Valilikteki buluşmaya Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, AK Parti Muğla milletvekilleri Kadem Mete, Yakup Otgöz, AK Parti Muğla İl Başkanı Avukat Gültekin Akça da katıldı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da, valilik ziyareti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da - 48 Haber Ajansı

İkinci durak AK Parti Muğla il merkezi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan valilik ziyaretinin ardından AK Parti Muğla İl Başkanlığı'na geçti. AK Parti Muğla il başkanlığında partililerle buluşan Fidan, AK Parti'ye yeni katılan üyelere rozet taktı, il yönetimi ve ilçe yöneticileriyle sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Ardından da açıklamalarda bulundu. Fidan'ın açıklamaları şöyle;

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da, Kavaklıdere belediyesi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da - 48 Haber Ajansı

"New York'taki görüşmelerimize denk gelen Karabağ'da Azerbaycanlı kardeşlerimizin yürüttüğü kendi egemenliklerini alma yönünde atılan büyük bir adım olan antiterör operasyonuydu. Bununla ilgili konular çok gündeme geldi. Operasyonun ilk günü olduğu için uluslararası toplum nezdinde ne kadar büyük bir alanı kapsadığı, ne kadar süreceği, hedefinin ne olduğu konularında çok ciddi soru işaretleri vardı. Bazılarının kasıtlı endişeleri vardı. Bazıları kasıtlı Azerbaycan düşmanlığı yapıyordu. Biz de burada operasyonun aslında çok odaklı olduğunu, Azerbaycan'ın kendi egemenliğini sağlama konusunda attığı adımlar olduğunu, Ermeni etnik nüfusu kesinlikle hedef almadığı, tam tersine onlar için daha güvenli bir ortam oluşturma ve belirsizliği ortadan kaldırma yönünde atılan bir adım olduğunu uzun uzun anlattık."

Özel önlemler

Daha önceki hassas görevleri nedeniyle normal bakan ziyaretlerinden farklı koruma ve protokol kuralları uygulanan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın ilçe ziyaretleri basına kapalı devam etti. Valilik basın grubundan yapılan bilgilendirmede, "Basın toplantısı dışındaki programlar basın takibine kapalıdır. Diğer ziyaretlere ilişkin görüntü paylaşımı yapılacaktır. Lütfen diğer programları takip etmeye çalışmayalım, görüntü almanıza izin verilmeyecektir" ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da, Kavaklıdere ilçesi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da - 48 Haber Ajansı

Kavaklıdere ziyareti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, daha sonra Kavaklıdere ilçesini ziyaret etti. Bakan Fidan'ı havalimanına gelişinde de karşılayan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir bu kez bakanı Kavaklıdere Belediye Başkanlığı girişinde karşıladı. Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir makamında konuk ettiği Fidan'a ilçedeki faaliyetleri aktardı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da, Havalimanı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da - 48 Haber Ajansı

Yoğun yağmura rağmen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken bol bol da hatıra fotoğrafı çektirdi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Kavaklıdere ilçe ziyaretine Muğla Valisi, AK Parti milletvekilleri, Kavaklıdere Kaymakamlığı'na vekalet eden Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, AK Parti Muğla İl Başkanı Avukat Gültekin Akça, AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen, MHP Kavaklıdere İlçe Başkanı Nazmi Can, Kavaklıdere Belediye Başkan yardımcıları Mesut Karataş, Hafize Çakım, STK temsilcileri hazır bulundu. Bakan Fidan ilçeye bağlı Çayboyu mahallesinde ev ziyaretine de katılarak ilçedeki programını tamamladı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da, Kavaklıdere Belediyesi ziyaret

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da - 48 Haber Ajansı

Yatağan ziyareti

Daha sonra Yatağan ilçesine geçerek Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz'ü ziyaret eden Fidan, ilçede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Bakan Fidan, Muğla Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Muğla milletvekilleri Kadem Mete, Yakup Otgöz ve Yatağan Belediye Başkanı Toksöz ile Stratonikei Antik Kenti'ni de gezdi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da, Yatağan Belediyesi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da - 48 Haber Ajansı

Kent girişinde Stratonikei Antik Kenti kazı ekibi başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ve ekibi tarafından karşılanan Fidan, tarihi yapıları inceledi. Söğüt, Bakan Fidan'a kentte yürütülen kazı ve restorasyon çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da, Stratonikei Antik Kenti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Muğla'da - 48 Haber Ajansı

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Hakan Fidan

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri