Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Muğla'yı yıldırımlar vurdu; 1 ölü

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

 

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 05.09.2023 - Muğla'da hızla değişen havayla birlikte çeşitli ilçelere düşen yıldırımlar yangınlara neden oldu. 1 kadın yaşamını yitirdi.

Meteoroloji Genel Mğüdürlüğü'nün uyarılarının ardından Muğla'nın çeşitli bölgelerinde başlayan gök gürültülü sağanak yağışlar dün akşam ve gece çeşitli noktalarda elektrik eksintilerine nden oldu. ADM ekipleri arızalara müdahale edip enerjiyi tekrar verirken bugün de devam eden yıldırımlarda orman, elektrik tarofusu, otel yangınları yaşandı. Milas'ta bir kadın yıldırım düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Milas'ın kırsal Kultak Mahallesi’nde 65 yaşındaki 3 çocuk annesi Gülay Musluk, bahçesinde çalışlırken yıldırım düştü. İddialara göre 2-25 metre ilerine yıldırım düşen Gülay Musluk da aynı anda yere yığıldı. 112 Acil Çağrı merkezi'nden yönlendirilen sağlık ekibinin tüm müdahalelerine karşın olay yerinde ve olay anında yaşamını yitirdiği öğrenilen kadın yaşama dündürülemedi.

Bodrum'da yangınlar

Bodrum'da çok enteresan bir hava durumu yaşanıyor. İlçenin kimi bölgelerinde kuvvetli rüzgara karşın bir damla yağmur düşmedi ve insanlar denize girdi. Ancak Bodrum'un bazı bölgelerinde de yıldırımlar kabusu yaşattı. Gölköy Mahallesi, Akdeniz Caddesi üzerinde paratoner görevi yapan bir palmiye ağacınca yıldırım düştü. Palmiye ağacı alev alev yanarken aynı bölgedeki elektrik trafosu da düşen yıldırım nedeniyle alev alev yandı.

Yanan trafonu ve palmiye ağacının yakınında bulunan bir otelde de sıçrayan kıvılcımlardan dolayı yangın çıktı. 3 katlı otelin iki odası yandı. MBB'ye bağlı Bodrum itfaiye amirliği ekipleri yangınları söndürdü. Oteldeki turistler geçici olarak tahliye edilirken ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Muğla yıldırımlar can aldı

Muğla haberleri

Muğla Genel Haberleri