Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Muğla'da toplu taşımaya yüzde 51 zam

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

 

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 10.08.2023 - Muğla'da toplu taşıma araçları (Minibüs, otobüs) ve taksi ücretlerine zam geldi. Zamlı tarifeler 15 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak.

Muğla’da Otomobilciler Esnaf Odası Başkanları, asgari ücret, sigorta ve bağ-kur primleri, akaryakıttaki ÖTV artışları, MTV'sinden alınacak verginin yılda iki defa ödenmesi, araç bakım, yedek parça, lastik ücret maliyetlerindeki artışlar, KDV oranındaki artışlar, Tuvtürk istasyonlarındaki araç muayene bakım bedellerindeki artışlar nedeni ile zam talebinde bulunmuştu.

2023 yılı 5. UKOME toplantısını gerçekleştirildi. Toplantıda UKOME kararı ile Muğla'da şehir içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 51 zam getirildi.

Belirlenen yeni ücretler, 15 Ağustos 2023 tarihinden itibaren uygulamaya konulacak.

Muğla toplu taşımaya zam, Ağustos 2023

Muğla toplu taşımaya zam, Ağustos 2023 - 48 Haber Ajansı

Muğla'da ulaşıma yüzde 51 zam yapıldı

Muğla'da Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı sonrası toplu ulaşım ve taksi ücretlerine zam yapıldı. Yüzde 51 zam ile öğrenci tarifesi 9,90 lira, tam tarife 18,90 olarak belirlendi. Ayrıca 40 TL olan indi-bindi taksi ücreti 100 TL oldu.

2023 yılı 5. UKOME toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası toplu taşıma ve taksi ücretlerine getirilen yeni zamlar ile ilgili bilgi verildi. UKOME kararı ile Muğla'da şehir içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 51 zam getirildi.

Yeni toplu taşıma fiyatlarına göre: Elektronik kartlı indirimli öğrenci ücret tarifesi 9.90 TL, Elektronik kartlı sivil ücret tarifesi 18.40 TL, Kampüs Hattı öğrenci ücret tarifesi 6.90 TL olarak belirlendi. Ayrıca 40 TL olan indi-bindi taksi ücreti 100 TL oldu.

Muğla toplu taşımaya zam, Ağustos 2023

Muğla toplu taşımaya zam, Ağustos 2023

MBB'nin açıklaması;

MBB toplu taşıma zam açıklaması

MBB toplu taşıma zam açıklaması 2

MBB toplu taşıma zam açıklaması

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Muğla toplu taşıma zammı

Taksi, dolmuş, otobüs zamlandı

Muğla Genel Haberleri