Muğla Genel haberleri; Muğla Genel haber 1
HABER

Akbelen önergesi oylamasına 37 muhalefet milletvekili katılmamış!..

Muğla Genel | Haber | News

Muğla Genel
HABER

Dolgu değil doğru haber

 

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 10.09.2023 - Akbelen toplantısına 37 muhalefet vekili katılmamış!..

Akbelen için genel görüşme açılması önergesi 37 oy farkla reddedildi. Muhalefetten 37 milletvekilinin bu oylamaya katılmadığı ortaya çıktı. Oylamaya katılmayan vekiller kim ve hangi partiden?

CHP’nin TBMM'de Milas İkizköy Akbelen Ormanlarındaki maden sahası genişletme çalışması ve ağaç kesimleri için verdiği genel görüşme açılması talebine yönelik önerge 37 oy farkla reddedildi. Cezaevinde olduğu için genel kurula katılamayan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'a ek olarak; oylamaya 36 muhalefet milletvekilinin daha bulunmadığı anlaşıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’deki Akbelen mevkiinde maden sahasındaki çalışmalarla ilgili genel görüşme yapılmasına ilişkin önergesini görüşmek için olağanüstü toplanmıştı.

Genel görüşme talebi AKP-MHP oylarıyla reddedildi. Önergenin görüşülmesi için 244 kabul oyu kullanılırken 281 ret oyu kullanıldı. Oylama sonrası TBMM 1 Ekim’e kadar çalışmalarına ara verdi. Olağanüstü toplantıya 37 muhalefet vekilinin katılmadığı ortaya çıktı.

Oylamaya katılmayanlar

CHP’den 6 milletvekili, YSP’den 15 milletvekili, İYİ Parti’den 6 milletvekili, DEVA’dan 3 milletvekili, TİP’ten 2 milletvekili (Can Atalay cezaevinde olduğu için katılamıyor), Demokrat Parti’den 2 milletvekili, DBP’den 2 ve HDP’den 1 milletvekili katılmadı.

Cumhuriyet'de yer alan habere göre, bir tek Saadet Partisi’nin tüm vekilleri oturumda hazır bulundu.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Akbelen ormanları

TBMM önerge

Muğla Genel Haberleri