Milas haberleri
HABER

Milas haberleri

Milas | Haber | News

Milas
HABER

Milas Boğaziçi Mahallesi'nde orman yangını

Muğla hastaneleri

48 Haber (GHA) - 12.07.2022 - Milas'ın Boğaziçi mahallesindeki orman yangını söndürüldü. Ancak yangın kaynaklı Bodrum dahil pek çok ilçede elektrik ve internet kesildi. Soğutma çalışması devam ediyor. Ekipler sabaha kadar nöbet tutacak.

Milas Boğaziçi bölgesinde otluk alanda başlayan ve ormanlık alana sıçrayan yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan 14 helikopter ve 11 uçak ile havadan, 75 arazöz ve su tankeri, 12 iş makinesi, 615 personel ile karadan müdahale edildi.

Milas'ta orman yangını- 48 Haber Ajansı

Milas'ta orman yangını- 48 Haber Ajansı

Muğla Valiliği ısrarla yangınlara karşı uyarmış kuru hava ve aşırı sıcaklar nedeniyle dikkatli olunmasını istmişti ve ne yazık ki korkulan oldu Boğaziçi Mahallesi'nde henüz bilinmeyen nendewnlerle ormanda yangın başladı.

Söndürme çalışmalarında itfaiye, polis, jandarma, belediye ekipleri de destek verdi. Yaklaşık 6 saatlik yoğun bir çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangında soğutma çalışması başladı.

VİDEO

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Milas haber

Milas sıcak haber

Milas Haberleri