Muğla belediye haberleri

Menteşe
Belediye Telefon (0 252) 214 48 80
Belediye Whatsapp (0 552) 214 48 80
Belediye Web sitesi https://www.mentese.bel.tr/
Kaymakamlık Web sitesi http://www.mentese.gov.tr/
Belediye Başkanı Gonca Köksal
Partisi CHP - 2024: %53,31 - Toplam seçmen: 88.598
Nüfusu 2021 yılına göre 113.141
Kaymakamlık (0 252) 214 12 82 - 212 10 13
İlçe Emniyet Müdürlüğü (0 252) 214 14 19
İlçe Jandarma Komutanlığı  (0 252) 212 85 90
Toplum Sağlığı Merkezi (0 252) 2141105

Menteşe Belediyesi haberleri 1
HABER

Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı şampiyon

Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı şampiyon / Menteşe Sports High School Girls Hockey Team is champion

Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı, Okul Sporları Genç Kızlar Liseler Arası Türkiye Hokey Şampiyonasında kupayı aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen, Okul Sporları Genç Kızlar Liseler Arası Türkiye Hokey Şampiyonası'na katılan Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı finalinde galip gelerek şampiyon oldu.

Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı ilk turda Zonguldak Kozlu Anadolu Lisesi’ni 4-0, Trabzon Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi’ni 7-1, Gaziantep Şehit Kamil Belediyesi Anadolu Lisesi’ni 6-0 yenerek yarı finale yükseldi. Finalde Kırıkkale Şehit Hakan Yorulmaz Spor Lisesi’ni 2-1 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı

Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı

Menteşe Spor Lisesi yenilmezlik serisini 31 maça çıkardı. Geçtiğimiz sezon da şampiyon olan lise, kupayı bu sezonda Menteşe’ye getirmeyi başardı.

Turnuvadan şampiyon olarak dönen Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal spor severlerle birlite karşıladı.

Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı şampiyon 26 Nisan 2024

Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımı şampiyon 26 Nisan 2024

Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal sevincini şu sözlerle aktardı;

"Tebrikler kızlar yine başardık! Türkiye Şampiyonuyuz. Menteşe Spor Lisesi Kız Hokey Takımımız Antalya’dan şampiyon olarak döndü. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen, Okul Sporları Genç Kızlar Liseler Arası Türkiye Hokey Şampiyonası finalinden galibiyetle dönen takımımızı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Aras ile birlikte karşıladık. Şampiyonluk kupasını kaldırmak için sahada mücadele eden her bir sporcumuzu tebrik ediyorum. Takım ruhunun ve birlikte çalışmanın mükemmel bir örneğini sergileyen yöneticilerimizi, teknik heyeti ve oyuncularımızı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum."

Güncel | Menteşe Belediyesi haberleri | 27 NİSAN 2024 | HABER SICAK HABER
Menteşe Belediyesi haberleri 1
HABER

Gonca Köksal görevine başladı

Menteşe’nin ilk kadın Belediye Başkanı Gonca Köksal mazbatasını alarak, görevine resmi olarak başladı.

Muğla Barosunda düzenlenen mazbata töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte mazbatasını alan Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal daha sonra Belediye Binasına gelerek önceki dönem Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile görev devir teslim töreni gerçekleştirdi.

Menteşe’nin kurucu Belediye Başkanı Bahattin Gümüş makamını ve belediyenin mührünü Menteşe’nin ilk kadın Belediye Başkanı Gonca Köksal’a teslim etti ve görevinde başarılar diledi.

Halk Oyunları gösterisi ile başlayan törende konuşan kurucu Başkan Bahattin Gümüş, “25 yıl boyunca partimizin her kademesinde görev aldım. Bundan da gurur duydum. 10 yıl boyunca da Menteşemizde siyaset yapmadan hizmet ürettik. Hiç şüpheniz olmasın ki Menteşemiz Gonca Başkanımızla daha da ileriye gidecektir. Kendisine görevinde başarılar diliyorum. Her zaman yanında olacağız” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal, Nisan 2024 - 48 Haber Ajansı

Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal

Gonca Köksal, “Bugün tarihi, çok değerli bir ana şahitlik ediyoruz. Artık Menteşe’mize, Muğla’mıza, ülkemize baharlar geldi. Hiçbir zaman inancımızdan geri kalmadık. Bahattin Başkanımızdan aldığımız bayrağı Muğla’da Menteşe’de en yükseğe taşıyacağız. Hepimiz için çok güzel, çok yeni, çok umut dolu bir süreç başlıyor. 31 Mart’ta attığımız bu tohumlar her gün biraz daha yeşerecek, çoğalacak. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmasında Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal’a başarılar dileyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, “Bu başarı kesinlikle tesadüf değildir. 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partisinin bütün neferleri ile beraber kazandığı büyük bir zaferdir. Bugün Muğla halkının bize verdiği sorumluluğun bilincindeyiz. Belediye Başkanlarımız ile birlikte herkesi kucaklayarak, hep birlikte çalışacağız. Yüzünüzü kara çıkartmayacağız. Kimseyi ayırmayacağız. Bahattin Başkanımıza da verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum“ şeklinde konuştu.

Belediye Binası önündeki törenin ardından Başkanlık makamında görev devir teslim töreni gerçekleştirildi. Törende Menteşe’nin ilk kadın Belediye Başkanı olan Gonca Köksal belediyenin mührünü Bahattin Gümüş’ten devraldı.

Güncel | Menteşe Belediyesi haberleri | 09 NİSAN 2024 | HABER SICAK HABER
Muğla uçak saatleri