Muğla belediye haberleri

Marmaris
Belediye Telefon (0 252) 412 33 04 - 0 850 888 48 48
Belediye Whatsapp -
Belediye Web sitesi https://www.marmaris.bel.tr/
Kaymakamlık Web sitesi http://www.marmaris.gov.tr/
Belediye Başkanı Acar Ünlü
Partisi CHP - 2024: %44.75 - Toplam seçmen: 73.439
Nüfusu 2020 yılına göre 95.851
Kaymakamlık (0 252) 412 10 01 
İlçe Emniyet Müdürlüğü (0 252) 4178235
İlçe Jandarma Komutanlığı (0 252) 413 22 27
Toplum Sağlığı Merkezi (0 252) 412 10 29
Marmaris CANLI İZLE CANLI İZLE

Marmaris Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı (GHA) - 09.04.2024 - Sökülen okaliptüsün yerine çınar dikildi

Marmaris Belediyesi’nin eski binası önünde kesilen ağacın yerine çınar ağacı dikildi.

Marmaris Belediyesi’nin eski binası önünde kesilen ağacın yerine Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü’nün talimatıyla çınar ağacı dikildi.

Marmaris Belediyesi’nin eski binasında başlatılan inşaat çalışmaları soırasında bina önündeki okaliptüs ağacı kesildi. Marmaris'te büyük tepki toplayan ve STK'ların girişimleriyle başlayan süreçte mahkeme inşaatla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Nisan 2024

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'ni kazanan Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, ağaç kesiminin kendilerini de derinden yaraladığını belirterek okaliptüsün bulunduğu yere çınar ağacı dikilmesi talimatı verdi. Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile ve Marmaris Belediyesi zabıta ekipleri çınar fidanını sökülen ağacın yerine dikti.

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, inşaat çalışması durdurulan alanda incelemeler yaptı. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, "Şeffaflık ilkesiyle her adımımızı Marmaris halkıyla paylaşacak, hep birlikte Marmaris’in menfaati için hareket edeceğiz" dedi. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü daha sonra esnafı gezerek sohbet etti.

Güncel | Marmaris Belediyesi haberleri | 09 Nisan 2024 | HABER Marmaris Belediye haberleri
Marmaris Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı (GHA) - 26.12.2023 - Marmaris Belediyesi tüm konserleri iptal etti / Marmaris Municipality canceled all concerts

Marmaris Belediyesi, 12 askerin şehit olması nedeniyle yılbaşı için düzenlenecek tüm etkinlikler ve yılbaşı konserini iptal etti.

Marmaris Belediyesi Irak’ta 6, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 6 askerin şehit olması nedeniyle yaşanan acılara saygı gerekçesiyle yılbaşı kapsamında gerçekleşecek olan konser ve etkinliklerin iptal edildiğini açıkladı.

Bu çerçevede 26 Aralık 2023- 1 Ocak 2024 tarihleri arasında Armutalan Kültür Merkezi, 19 Mayıs Gençlik Meydanı, Çok Amaçlı Salon’da gerçekleşecek etkinlikler iptal edildi.

Belediye; 3 gün boyunca Marmaris’in yerel sanatçılarının yer alacağı konserler ile 31 Aralık gecesi düzenlenecek olan ve ünlü müzik grubunun sahne alacağı yeni yıl konserini de iptal etti.

Marmaris Belediyesi konser iptal duyurusu

Marmaris Belediyesi konser iptal duyurusu

Sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Hepimizi derinden üzen şehit haberleri nedeniyle 26 Aralık 2023 - 1 Ocak 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan tüm eğlence programlarımız ve etkinliklerimiz ile yeni yıl konserimizi iptal ettik. Şehitlerimiz ateşi yüreğimize kor gibi düştü. Yasını tuttuğumuz kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet; milletimize başsağlığı diliyor; terörü bir kez daha lanetliyoruz" dedi.

İşte o açıklama;

Güncel | Marmaris Belediyesi haberleri | 26 Aralık 2023 | HABER Marmaris Belediye haberleri
Marmaris Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı (GHA) - 20.07.2023 - Marmaris’i bir kez daha kitap kokusu sardı. Marmaris 3. Kitap Günleri buluşması başladı. Tüm detaylar haberde...

3. Marmaris Kitap Günleri, 20 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında yazarlarla kitapseverleri buluşturmaya başladı. Marmaris Saman İskelesi’nde açılışı gerçekleşen kitap günlerine 13 yazar ve 30 yayınevi katılıyor.

3. Marmaris Kitap Günleri afiş yatay

3. Marmaris Kitap Günleri

İlber Ortaylı, Emre Kongar, Metin Uca, Zülal Kalkandelen, Şükrü Erbaş, Eren Aysan, Mustafa Fırat Çelikbaş, Erhan Merdanoğulları, Ayten Oçak Alınsaz, Neslişah Çetinkaya, Hilal Kahraman, Vural Bahadır Bayrıl ve onlarca yazar ve kitap severin kavuşacağı, katılacağı fuarda farklı etkinlikler de düzenleniyor.

Metin Uca, 3. Marmaris Kitap Günleri 2023

3. Marmaris Kitap Günleri, Mehmet Oktay, Metin Uca (Soldan sağa)

3. Marmaris Kitap Günleri'nin açılışı 20 Temmuz’da Metin Uca'nın ‘Bunu mu Demek İstedim?’ isimli tek kişilik oyununu sahnelemesi ve ve ardından kitaplarını imzalamasıyla yapıldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay açılış sonrası verdiği mesajda şunları söyledi;

"Okumak özgürlüktür" diyerek bu yıl 3. kez düzenlediğimiz Marmaris Kitap Günlerinin açılışını gerçekleştirdik. Değerli Tarihçimiz İlber Ortaylı ve kelimelerle mizahı buluşturan kıymetli TV programcısı Metin Uca'nın da şereflendirdiği açılışta kitapseverlerle bir araya geldik."

3. Marmaris Kitap Günleri 2023

3. Marmaris Kitap Günleri, 2023 - 48 Haber Ajansı

İmza ve söyleşi günleri

3. Marmaris Kitap Günleri'nde hem standlarda yayınevleri ve yazarlar kitap dostlarıyla buluşuyor hem de değişik etkinliklere imza atılıyor. Dolu dolu programdaki söyleşi ve imza günleri de şöyle;

. 20 Temmuz Metin Uca
. 21 Temmuz İlber Ortaylı
. 22-23 Temmuz Mustafa balbay
. 22-23 Temmuz Işık Kansu
. 22 Temmuz Erhan Merdanoğulları
. 25 Temmuz Ayşe Sözeri
. 26 Temmuz Mustafa Fırat
. 26 Temmuz W.B. Bayrıl
. 28 Temmuz Ayten Ocak kalınsaz
. 29 Temmuz Neslişah Çetinkaya
. 29 Temmuz Şükrü Erbaş
. 30 Temmuz Sinan meydan
. 01 Ağustos Hilal Kahraman
. 02 Ağustao Eren Aysan
. 04 Ağustos Mehmet Demirkapı
. 05 Ağustos Demet Çaltepe
. 06 Ağustos Emre Kongar
. 06 Ağustos Zülasl Kalkandelen

3. Marmaris Kitap Günleri Afiş

3. Marmaris Kitap Günleri, 2023 - 48 Haber Ajnsı

20 gün boyunca sevdikleri yazarları yakından tanıma ve söyleşisine katılma fırsatı yakalayacak okurlar, kitap evlerinin stantlarından indirimli kitap da satın alabilecek. Etkinlikle, fuar alanı girş tamamen ücretsiz.

3. Marmaris Kitap Günleri 2023 6

3. Marmaris Kitap Günleri 2023 - Metin Uca, Mehmet Oktay, İlber Ortaylı (Soldan sağa)
Güncel | Marmaris Belediyesi haberleri | 13 Nisan 2023 | HABER Marmaris Belediye haberleri
Marmaris Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / 48HA - Kodlama, sanat, bilim eğitimleri başladı

Marmaris Belediyesi’nin çocukların küçük yaşta sanat ve bilişim dünyasına adım atıp temel eğitimi almalarını hedefleyen eğitim programı başladı.

Marmaris Belediyesi, Marmaris Kültür ve Sanat Derneği (MAKSAD), Üreten Çocuklar Akademisi Derneği (ÜÇADER) ve Eğitim-Sen Marmaris Şubesi’nin imzaladığı ortak protokolle hayata geçirilen merkeze uzak mahallelerde yaşayan çocukların eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda kodlama, sanat ve bilim eğitimi aldıkları 10 haftalık kurs programı başladı.

Kodlama, sanat, bilim eğitimleri başladı 2

Kodlama, sanat, bilim eğitimleri başladı

Kırsal mahallelerde yaşayan ve görsel sanatlar, müzik, robotik kodlama, yazılım gibi konulara yeteneği olan çocukların hedeflendiği proje kapsamında düzenlenen eğitimlere Bozburun, Selimiye, Turgut, Orhaniye ve Hisarönü mahallelerinde okuyan 17 çocuk seçildi. Bilime ve sanata merak duyan çocuklar Cumartesi günleri servisle evlerinden alınarak kursa getiriliyor. Eğitimler İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, Maksad İçmeler Kültür ve Sanatevi ve Üreten Çocuklar Akademisi Derneği- Sifigu Bilim Kafe’de düzenleniyor. Çocuklara bu üç noktada konunun uzmanları tarafından kodlama, bilim ve sanat eğitimleri veriliyor. Söz konusu eğitimler 17 Mayıs’a kadar sürecek.

Güncel | Marmaris Belediyesi haberleri | 13 Nisan 2023 | HABER Marmaris Belediye haberleri

Muğla uçak saatleri