Marmaris haberleri; Marmaris haber 1
HABER

Marmaris haberleri

Marmaris | Haber | News

Marmaris
HABER

Yanan ormanda bulunan cesedin kimliği belli oldu

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 26.06.2023 - Marmaris'te orman yangınında bulunan cesedin kimliği tesbit edildi. Biri ya da birilerinin cesedi yakarken ormanı da yaktıkları öne sürülmüştü.

27 Haziran 2023 tarihinde Marmaris Sarıana mahallesi kırsalındaki ormanlık alanda yangın başlamış ve 5 hektarlık alan küle dönmüştü. Yangın sırasında yanan alanda bir erkek cesedi bulunmuş ve biri ya da birilerinin cesedi yakmak isterken ormanı da yaktıkları iddiası da incelemeye alınmıştı.

Yangının haberinin alınması üzerine Muğla Valisi Orhan Tavlı ile Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez bölgeye giderek incelemlerde bulunmuşlardı. Olayla iglili 2 savcı görevlendirilmiş ve 44 yaşındaki bir kişi gözaltına alınmıştı. Ancak bu şahıs sorgusunun ardındn delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı.

Orman yangını sırasında bulunan erkek cesedinin 32 yaşında Belçika vatandaşı Khiari Mohammed'e ait olduğu anlaşıldı. Tam ve kesin kimlik tesbiti amaçlı şahsın ailesinden DNA testi için örnek alınacağı öğrenildi. Khiari Mohammed'in bir süre önce tatil için uçakla Marmaris'e gelerek bir otelde kaldığı ve olaydan bir gün önce rahatsızlanarak hastaneye gittiği ortaya çıktı.

İlk gözlemlerde boğazındaki erimiş kemer bulgusu nedeniyle boğularak öldürüldüğü iddiası da araştırılan Mohammed'in boynundaki izin omuzuna astığı çantanın askısından kaynaklanabileceği de değerlendiriliyor. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor. Cinayet, suikast, terör şüphesi dahil her olasılık değerlendiriliyor.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Marmaris

Marmaris sıcak haber

Marmaris Haberleri