Marmaris haberleri; Marmaris haber 1
HABER

Marmaris haberleri

Marmaris | Haber | News

Marmaris
HABER

Ceset yakmak isterken ormanı da yaktı!

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 23.06.2023 - Başlık garip, anormal, inanılmaz gelebilir ama açıklamalar bu şekilde. Öldürülen insanı ormana atıp yakmak isterken ormanı yaktılar! Yer; Muğla...

Marmaris'te orman yangını kontrol altına alındı. Yangına, havadan 9 helikopter, 6 uçak, karadan çok sayıda arazöz ve orman işçisinin yanı sıra itfaiye ve TOMA ekipleri ile de müdahale edildi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı derhal yanan alana giderek çalışmaları bizzat denetledi. Vali Tavlı'ya Aksaz Deniz Üssü Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez eşlik etti.

Yangın bölgesinde bir erkeğe ait cansız beden bulundu. İddialara göre yangının da, öldürüldüğü öne sürülen kişinin cesedinin ormana atıldıktan ateşe verildiği sırada çıktığı öne sürüldü.

Cinayet iddiası ve cesetin yok edlimeye çalışıldığı sırada yakılması ve sonrasında başlayan orman yangınıyla ilgili 44 yaşındaki M.A. gözaltına alındı. Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen soruşturma kapsamında 'kasten orman yakma' ve 'kasten adam öldürme' iddialarıyla gözaltına alınan 44 yaşındaki M.A.'nın birçok suçtan kaydı olduğu öğrenildi.

Serbest bırakıldı

Şüpheli, polisteki işlemlerinin ardından delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Muğla Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan cesede yapılan otopside, boğularak öldürüldüğü belirlendi. Cesedin kimliğinin belirlenmesi için alınan kan numunesi ise Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na gönderildi. 2 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiği olayla ilgili, bölgedeki kamera kayıtları tek tek incelenirken, soruşturma da kapsamlı olarak yürütülüyor.

Şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri de görevlendirildi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Biraz önce ekiplerimiz tarafından bir cansız beden bulundu. Derhal kolluk kuvvetlerimizi bilgilendirdik ve gerekli tahkikat yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Marmaris

Marmaris sıcak haber

Marmaris Haberleri