Marmaris haberleri; Marmaris haber 1
HABER

Marmaris haberleri

Marmaris | Haber | News

Marmaris
HABER

20 kaçak (düzensiz) göçmen kamyonet kasasında yakalandı

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 23.04.2023 - Marmaris - Polisin rutin yol kontrolünde bir kamyonette onlarca kaçak göçmen yakalandı. Organizatör olduğu iddia edilen 2 kişi yakalandı.

Bayramla birlikte yol kontrolleri de arttırıldı. Marmaris İlçe Meniyet Müdürlüğü, Marmaris Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Grup Amirliği ekipleri sıklıkla yaptıkları yol denetimlerinde dün gece Marmaris-Datça Karayolu'nda Balıkesir plakalı bir binek otomobille, onu takip eden İzmir plakalı bir kamyoneti durdurdu.

Marmaris İlçe Meniyet Müdürlüğü, Marmaris Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Grup Amirliği ekipleri kamyonette yaptıkları incelemede 20 kaçak (düzensiz) göçmenin kapalı kasa içerinde bulunduklarını görünce aracın sürrücüsü ile öndeki eskort araçta bulunanlara gözaltı işlemi uyguladı.

Kamyonetin kapalı kasasındaki 19'u erkek 1'i kadın, toplam 20 düzensiz (kaçak) göçmen polis ekiplerince aşağı indirildi ve kimlik tesbirleri yapıldı. Çeşitli ülkelerin vatandaşı oldukları anlaşılan 20 düzensiz (kaçak) göçmen sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi'ne sevk edildi.

Kamyonetin kasasındaki düzensiz göçmenleri yasa dışı yollarla yurtdışına çıkarmak istedikleri ve bu amaçla aracılık ettikleri öne sürülen B.D. ve T.Y. nöbetçi Cumhuriyet savıcısı talimatı ile gözaltına alındı. Merkezdeki işlemlerin ardından nöbetçi hakim karşısına çıkarılan 2 zanlı cezaevine gönderildi.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Marmaris

Marmaris sıcak haber

Marmaris Haberleri