Marmaris haberleri; Marmaris haber 1
HABER

Marmaris haberleri

Marmaris | Haber | News

Marmaris
HABER

İddia; yeğen enişteyi fena çarptı

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 11.04.2023 - Muğla'nın tatil cenneti akıl almaz bir dolandırıcılık iddiasıyla çalkalanıyor. İddialara göre yeğen enişteyi telefon uygulamasıyla dolandırdı. Peki ama nasıl? HABERDE...

Marmaris'de başlayan Fethiye'ye kadar uzanan dolandırıcılık iddiaları aslında bir hackerlik ya da zararlı kod yazılımıyla gerçekleştirilmedi. İddialara güven istismarıyla 180 bin lira hesaplardan çekilip başka hesaplara aktarıldı. Operasyonla 2 kişi yakalandı.

İddialara göre 68 yaşındaki R.S. 2023 yılı Mart ayında eşinin 51 yaşındaki yeğeni H.E. ve arkadaşının oğlu 32 yaşındaki D.B. ile yolda yürürken karşılaştı. Kısa bir sohbetin ardından D.B. babasının arkadaşı olan R.S.'yi gideceği yere kadar arabasıyla bıraktı. İddialara göre araba yolculuğu sırasında D.B., amcasının Fethiye ilçesinde bir arazi satışı yaptığını ve bu satıştan kendisine para gönderileceğini fakat kendisinin bankalarla sorunu olduğu için paralara bloke konulabileceğini söyledi. D.B. yine iddialara göre R.S.'ye hesabını kullanmayı önerdi. Bunu kabul eden R.S.'nin hesabına aralıklarla paralar yattı. R.S. arkadaşının oğlu olan D.B. ile buluşarak ATM'den, gelen paraları çektiler. Ve iddialara göre paraları D.B. aldı.

R.S., aynı bankaya para çekmek için gittiğinde para çekme limitinin dolduğu mesajını aldı ve D.B.'ye söyledi. D.B.'de amcasının para yollayacağını söyleyerek iddialara göre R.S.'yi oyaladı. Hatta yine iddialara göre D.B., "hesaplarında sorun var. Kimliğini ve telefonunu ver düzeltelim" diyerek aldı. Ancak söylenen paralar yollanmayınca R.S. bankaya gitti ve görevlilerle görüştüğünde kendi hesaından 180 bin TL kredi kullanıldığını öğrendi. Ve paraların D.B.'nin aile bireyleri hesaplarına aktarıldıktan sonra dolandırıldığını iddia eden R.S.'nin eşinin yeğeni olan H.E.'nin hesaplarına yönlendirildiği bilgisini aldı.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne giderek şikayetci olan R.S., şikayetçi oldu. Şüpheli H.E. ve D.B. bulundukları adreslerde gözaltına alındı. D.B. ve H.E., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Marmaris

Marmaris sıcak haber

Marmaris Haberleri