Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

"Myndos Sanat Evi" ve ilk sergisi açıldı

Bodrum | Haber | News

Muğla

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (GHA) - 04.05.2024 - Gümüşlükte salon ve sergi açılışı / Hall and exhibition opening in Gümüşlük

Gümüşlük Yalı'da Bodrum Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen "Myndos Sanat Evi" ve ilk sergisi açıldı. Açılışa Mandalinci de katıldı.

Gümüşlük sahilinde eski zabta odası sergi salonuna çevrilerek "Myndos Sanat Evi" haline getirildi. Bodrum Belediyesi tarafından Gümüşlük Çevre, Sanat ve Kültür Derneği'ne (Gümüş Çevre) tahsis edilen Myndos Sanat Evi’nde ilk sergi 25 sanatçının eserlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sergi 4 - 12 Mayıs 2024 tarihlerinde açık olacak. Sergi gündüz saatlerinde gezilebiliyor ve giriş ücretsiz. Sergi salonu Gümüşlük sahilinde, iskelenin hemen yanında eski Gümüşlük Zabıta noktasının olduğu (Belediye Çay bahçesi yanı) köşe oda.

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024

Gümüşlük ’de yaşayan 25 sanatçının eserlerinden oluşan serginin ve dolayısıyla "Myndos Sanat Evi" nin açılışına Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci de katıldı. Eşi Sezin Mandalinci ile birlikte açılışa gelen Mandalinci sergi açılışı sonrası Gümüşlük sahilini gezere esnafa konuk oldu ve vatandaşları dinledi.

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024 4

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024

"Myndos Sanat Evi" nin açılışında bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci şunları söyledi;

"Gümüşlük Çevre, Sanat & Kültür Derneği (Gümüş Çevre)’nin Myndos Sanat Evi’nde Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi’nin açılışını sanatçılarımız ve sanatseverlerlerimizle beraber gerçekleştirdik.
Sanat ve sanatçıyı her zaman en ön planda tutuyoruz. Sergiye eserleriyle katkıda bulunan kıymetli sanatçılara teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönem boyunca sanatçılarımızla beraber birçok sergiyi siz sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Ardından Gümüşlük Mahallesinde esnafımızı ziyaret ederek talep, şikayet ve önerilerini dinledik. Yaklaşan turizm sezonu öncesi hazırlıkların kontrolünü yaptık. Bodrum’umuzu daha güzel ve daha yaşanılabilir bir hale getirmek için sorunları yerinde tespit edip hızla çözümler üretiyoruz. İşimizin başında, halkın arasındayız!
"

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024 2

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024

Sergi açılışına Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı ve Bodrum Belediye Maclisi üyesi Gümüşlüklü Avukat İlknur Ülküm Seferoğlu, Gümüşlüklü iş insanı ve Bodrum Belediye Meclisi üyesi Ahmet Faik Karakaya ile son yerel genel seçimlerde CHP listesinden Bodrum Belediye Meclis üyeliğine seçilen Asuman Gülsoy, CHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulu üyesi Özlem Karakaya, CHP Gümüşlük önceki ve yeni mahalle temsilcileri, CHP Bodrum Kadın Kolu Gümüşlük mahalle temsilcisi Nurhan Fıratlı, CHP Bodrum önceki dönem ilçe yönetim kurulu üyesi Eray Karabağlı, Gümüşlük Forumu katılımcıları ile Gümüşlük Çevre, Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Hakkı Zırh ve Gümüşlük Çevre, Sanat ve Kültür Derneği üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024 5

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024

Sergide eserli yer alan sanatçılar şöyle;

Ali Atmaca
Asu Maya
Aysel Gündüz
Ayşen Karakaya
Bahadır Baruter
Baskın Güvener
Behçet Ak
Bürcan Sarıkaya
Eda Çilasun
Feride Dağlı
Fuat Yetkinler
Fügen Candan
İbrahim Hakkı Zırh
Lee Kabak
Meral Güneş
Mine Arasan (Vefat)
Murat Ateş
Murat Utku Zırh
Oya Kızır
Saime Ataman
Sibel Şerifoğlu
Sina Miral
Sinan Göksel
Tülin Bingöl
Yavuz Tanyeli

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024 3

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi, Myndos Sanat Evi - Mayıs 2024

TAGS;

Gümüşlük’te Yaşayan Sanatçılar Sergisi

Muğla Kültür Sanat haberleri

Muğla haberleri