Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

"Bir Kitap Bir İnsan" projesi kitapla buluşturuyor

Bodrum | Haber | News

Muğla

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (GHA) - 15.01.2024 - "Bir Kitap Bir İnsan" projesi kitapla buluşturuyor / "One Book, One Person" project brings together books

Bodrum Deniz Müzesi, müze yayınlarının ilk çocuk kitabı olan "Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula"yı ve yazarını çocuklarla buluşturdu.

Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bodrum Deniz Müzesi, müze yayınlarının ilk çocuk kitabı olan "Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula"yı Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Bodrum ilçesindeki öğrenciler ile buluşturdu.

Muğla Valiliği himayesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde Bodrum ilçesindeki tüm okullarla yürütülen "Bir Kitap Bir İnsan" projesi kapsamında Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Deniz Müzesi iş birliği ile fantastik çocuk edebiyatı türünde eserleriyle tanınan Ömer Ünal ile kitap söyleşisi ve imza etkinliği gerçekleştirildi.

"Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula" ve yazarı çocuklarla buluştu 2

"Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula" ve yazarı çocuklarla buluştu

Etkinliğe Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. Müdürü Zeynep Göztepe, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Sinan Cingöz, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Şube Müdürü İlknur Aydın, Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu, Pınarlıbelen Nilgün Doktor Kerim Cangır Ortaokulu, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu, Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Yeniköy İlkokulu, Bodrum Final Okulları, Akyarlar Hacı Mahmut Tınaztepe Ortaokulu ve Gündoğan Nafiz Ilıcak İlkokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Bodrum Deniz Müzesi Yayınları'nın 6. yayını olan "Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula" kitabı, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eser İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu'nda incelenmiş, temel eğitim kademelerindeki öğrencilerin okuması için uygun görülerek Kaymakamlık olurunu almıştı.

"Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula" ve yazarı çocuklarla buluştu 3

"Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula" ve yazarı çocuklarla buluştu

Bodrum Ticaret Odası destek ve sponsorluklarıyla öğrencilere ücretsiz ulaştırılan kitabın programı "Bir Kitap Bir İnsan" İlçe Proje Koordinatörü ve etkinlik sunucusu Özel Büro Öğretmeni Zehra Adanur Gürbüz’ün program akışını sunmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Yazar Ömer Ünal’ın öz geçmişi okunduktan sonra yazar, öğrencilerle söyleşi ve soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi. Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğrencileri söyleşi sırasında "Bir Kitap Bir İnsan" projesi kapsamında yazdıkları Arılar kitabını yazara hediye etti. Etkinlik öğrencilerin yazar Ömer Ünal'a kitaplarını imzalatması ve sınıfça fotoğraf çekimlerinin ardından son buldu.

"Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula" ve yazarı çocuklarla buluştu 4

"Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula" ve yazarı çocuklarla buluştu

Bodrum Deniz Müzesi

2011 senesinde Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası proje ortaklığında ziyarete açıldı. Bodrum Belediyesine bağlı faaliyet gösteriyor; Türkiye'nin ilk ve tek “özel” denizcilik müzesi. Cevat Şakir Kabaağaçlı Özel Koleksiyonu ve Kabaağaçlı’ya ait zengin arşiv malzemesi Bodrum Deniz Müzesinde bulunmaktadır.

Bodrum’un denizcilik kültürü ve tarihini aktaran Geleneksel Tekne Modelleri Koleksiyonu, denizcilikle ilgili objeler, süngercilik bölümü yanı sıra, Hasan Güleşçi Deniz Kabukları Koleksiyonu, Jeff Hakko Koleksiyonu ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hibeleri Bodrum Deniz Müzesinde görülebilir.

TAGS;

Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula kitabı

Kültür Sanat haberleri

Muğla haberleri